Satıyorum, saaat...

David Beckham'ın Manchester United'dan Real Madrid'e transfer olmasından sonra, Avrupa futbolu şimdi de Ronaldinho'nun önümüzdeki sezonda hangi takımın formasını giyeceğini tartışıyor.

PARİS - David Beckham'ın Manchester United'dan Real Madrid'e transfer olmasından sonra, Avrupa futbolu şimdi de Ronaldinho'nun önümüzdeki sezonda hangi takımın formasını giyeceğini tartışıyor. Futbol borsasında 'kaderi belirsizliğini koruyan en önemli yıldız' olarak anılan Ronaldinho için, Paris Saint Germain kulübüne dört cazip teklif var: Manchester United, Barcelona, Chelsea ve Real Madrid, Brezilyalı
oyuncuyu renklerine bağlamak için kıran kırana bir yarış içinde.
Tatilini sürdüren Ronaldinho, tercihinin, 'Manchester United'da forma giyen ilk Brezilyalı' unvanını almaktan yana olduğunu açıkladı. "Bir an önce bu sorunun çözülmesini istiyorum. Manchester'ın kırmızı formasını giyen ilk Brezilyalı olmamam için hiçbir neden yok" diyen Ronaldinho'nun ağabeyi ve menajeri Assis de, Barcelona ve Real Madrid ile pazarlık halinde. Sambacı için parasal anlamda en iyi teklifi yapan kulüp Manchester United. Sir Alex Ferguson, Ronaldinho için 30 milyon euro'yu gözden çıkardı. Öte yandan, geçen yıl kalesinde çokça sorun yaşayan United, Fenerbahçe'nin de listesinde yer alan Amerikalı kaleci Tim Howard ile anlaşarak, sorunlarından birini daha çözmüş oldu.
Barça, 'havasına' güveniyor
Geçen yıl tarihinin en kötü sezonlarından birini yaşayarak Şampiyonlar Ligi'nin dışında kalan, transfer yarışında da Beckham'ı Real Madrid'e kaptıran Barcelona, Ronaldinho için Manchester kadar iyi teklif yapamadığını kabul ediyor. Ancak Katalan kulübünün asbaşkanı Sandro Rosell, Barcelona kentinin güzelliği ve yumuşak iklimiyle Ronaldinho'yu ikna edebileceklerine inanıyor. Barcelona, Ronaldinho'ya karşılık Paris SG'e Riquelme ve Christanval'i önerdi ki, bu da Fransız ekibinin teknik kadrosu tarafından cazip bulunan bir öneri.
Real Madrid, Ronaldinho transferine "Bir yıl daha Paris'te oynasın, gelecek yıl kadromuza katılır" şartıyla giriyor. Bu, Brezilyalı kramponun tercih ettiği bir formül değil çünkü bir an önce Fransa'dan ayrılmak istiyor. Chelsea ise yeni Rus patronu Abramovich'in finansal desteğiyle 30 milyon euro ödemeye hazır olduğunu açıkladı. Ancak Londra kulübünde yeni yönetimin istikrarlı olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Chelsea'den gelen astronomik teklifleri, futbol dünyasının yıldızları dudak bükerek karşılıyor.
Görünen o ki, Ronaldinho'nun önümüzdeki günlerde hangi formayla poz vereceği büyük ihtimalle bugün ya da yarın belli olacak. Dörtlü yarışta Manchester United favori, Barcelona ve Real plase, Chelsea sürpriz. (Spor Servisi)