Satranççılardan İstanbul'a teşekkür

Avrupa Satranç Şampiyonası'nın ardından, Avrupa Satranç Birliği Başkanı Boris Kutin, organizasyonu gerçekleştiren Türkiye Satranç Federasyonu'na ve Başkan Ali Nihat Yazıcı'ya teşekkür etti.

İSTANBUL - Avrupa Satranç Şampiyonası'nın ardından, Avrupa Satranç Birliği Başkanı Boris Kutin, organizasyonu gerçekleştiren Türkiye Satranç Federasyonu'na ve Başkan Ali Nihat Yazıcı'ya teşekkür etti. Kutin, İstanbul'un çok başarılı bir organizasyona ev sahipliği yaptığını açıkladı.
Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Ali Nihat Yazıcı da Türk sporcularının böyle üst düzeyde rakiplerin yer aldığı bir şampiyonada ilk kez mücadele ettiklerini belirterek, "Turnuvanın ilk 4-5 gününde rakipleri karşısında ezilmeyen sporcularımız, daha sonra tecrübe eksikliğinden dolayı fiziksel ve mental kondisyon düşüklüğü sorunu yaşadılar. Psikolojik konsantrasyonumuzu üst düzeyde tutamakla birlikte Mert Erdoğdu, Hasan Kılıçaslan ve Umut Atakişi'nin Uluslararası Usta (IM) normunu yakalamaları bizim için sevindirici gelişme oldu. Umut Atakişi'nin Büyük Usta (GM) normunu kılpayı kaçırması büyük bir talihsizlikti" yorumunu yaptı. (Spor Servisi)