'Sauna yarışı'nda ilk cep Massa'nın

Formula 1'de sezonun ikinci yarışı olan Malezya Grand Prix'sinin sıralama turları, bir kez daha, bu sezon şampiyonluk mücadelesinin Ferrari ve McLaren arasında geçeceğini gösterdi.

SEPANG - Formula 1'de sezonun ikinci yarışı olan Malezya Grand Prix'sinin sıralama turları, bir kez daha, bu sezon şampiyonluk mücadelesinin Ferrari ve McLaren arasında geçeceğini gösterdi. Avustralya'da üst sıraları parselleyen iki ekip, Sepang Pisti'nde de ilk dört basamağı doldururken, Ferrari'nin Brezilyalı sürücüsü Felipe Massa, 1 dakika 35.043 saniyelik derecesiyle kariyerinin dördüncü pol pozisyonunu elde etti. Geçen yılın dünya şampiyonu olan McLaren pilotu Fernando Alonso ikinciliği elde ederken, Ferrari'den Kimi Raikkonen üçüncü, McLaren'in genç İngiliz yarışçısı Lewis Hamilton dördüncülüğü elde etti.
45 derece sıcaklıkta koşulan sıralama turlarında ısı ve nemin pilotları çok etkilediği gözlendi. Pol pozisyonunun sahibi Massa da "Sanki saunada yarışıyormuş gibiyiz" ifadelerini kullandı. Nick Heidfeld beşinci, Nico Rosberg ise altıncılığı elde etti. Formula 1 Malezya Grand Prix'si bugün saat 10.00'da başlayacak ve CNN Turk'ten naklen yayımlanacak.
(Spor Servisi)