Savcılıktan Radikal'e açıklama: Spor savcısı görevlendirilmedi

Savcılıktan Radikal'e açıklama: Spor savcısı görevlendirilmedi
Savcılıktan Radikal'e açıklama: Spor savcısı görevlendirilmedi
Olaylı Beşiktaş-Galatasaray derbisinde 4 spor savcısı görevlendirildiği haberi Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yalanlandı.
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

Olimpiyat Stadı’nda dün oynanan Beşiktaş - Galatasaray derbisinde maçın tatil edilmesine neden olan olaylardan sonra en çok tartışılan konulardan biri de, maçta dört spor savcısının birden görevlendirildiği bilgisi oldu.

Olimpiyat Stadı, teknik olarak Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bölgesine giriyor. Radikal’e konuşan Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı yetkilileri, maç için herhangi bir görevlendirme olmadığını belirterek “Stada hiçbir savcı görevlendirilmesi yapılmadı. Bu haberlerin nereden çıktığını anlayamıyoruz. Kesinlikle böyle bir görevlendirme olmadı” açıklamasında bulundu.

Olaylı derbide cevap bekleyen sorular

Başsavcılık kaynakları, Olimpiyat Stadı’nın kendi görev yetkileri içinde olduğunu ifade ederek, “Adliyemizde zaten sadece 1 spor savcısı var. O da şu anda dünkü olaylarla ilgili soruşturmaya bakıyor. Statta kesinlikle savcı görevlendirilmedi” şeklinde konuştu.
Arınç'tan derbi yorumu: Radikal tedbirler alınmalı

SERBEST KALDILAR AMA ARTIK YASAKLILAR
Öte yandan dünkü müsabakada yaşanan olayların ardından gözaltına alınan 69 kişinin cezaları da belli oldu. Bu sabah serbest bırakılan 69 kişinin de yasa gereği direkt 1 yıl statlara girişinin yasaklandığı öğrenildi.

Bu 69 kişi hakkında, yasaklılık, çirkin tezahürat, usulsüz giriş ile ilgili spor kanunlarının 14, 16, 17, 18 ve 19. maddelerinin uygulanacağı öğrenildi.
İşte Fırat Aydınus'un raporu

Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı yetkilileri, gözaltına alınanlarının çoğunun dünkü maça izinsiz girenler olduğunu, sahaya giren taraftarlarla ilgili olarak da soruşturmanın spor savcısı tarafından yürütüldüğünü belirtti.