Savunma ve soğuk alarmı

Basketbol Milli Takım Başantrenörü Aydın Örs, şampiyona bir gün kala idmanların dozunu artırırken, oyuncularına ağırlıklı olarak savunmaya yönelik taktik çalışmalar yaptırıyor.
Haber: GÖKHAN TÜRE / Arşivi

BORAS - Basketbol Milli Takım Başantrenörü Aydın Örs, şampiyona bir gün kala idmanların dozunu artırırken, oyuncularına ağırlıklı olarak savunmaya yönelik taktik çalışmalar yaptırıyor. Takımda en önemli sıkıntının savunmada olduğuna dikkat çeken Örs, "Savunmada henüz istediğimiz düzeye gelemedik. Bu bölgede çok aksıyoruz. Hazırlık maçlarında bu sıkıntıyı yaşadık. Maçlar başlayana dek hiç durmaksızın çalışacağız" dedi.
Örs, Slovenya maçıyla ilgili olarak da şöyle konuştu: "Rakibimiz çok güçlü. Ancak gruptan çıkabilmek için kazanmak zorundayız." 12 Dev Adam, günü çift idmanla geçirdi. Sabah kondisyon ve şut çalışması yapan milliler, akşam ise taktik idmanı yaptı. Omzuna darbe alan Mehmet ile dizinden hafif sakatlığı bulunan Mirsad'a buz tedavisi uygulandı.
Dışarı çıkmak yasak
Milliler kamp yaptığı İsveç'in Boras kentinde soğuk hava şoku yaşadı. Kentte 10 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı nedeniyle uyum ve hastalık endişesi yaşayan kafilede, bir dizi tedbir aldı. Takım doktoru Burhan Uslu oyunculara soğuk algınlığına karşı vitamin yüklemesi yaparken, dışarı çıkmaları da yasakladı.
Basketbol Milli Takımı, İsveç'te başlayacak Avrupa Şampiyonası'ndaki ilk maçında yarın Ukrayna ile karşılaşacak. Saat 19.00'da başlayacak maçı NTV canlı yayınlayacak. D grubunda bulunan milliler, diğer iki maçında cumartesi günü 22.00'de Yunanistan, pazar günü de 19.15'te Hırvatistan'la oynayacak. Milliler gruptan lider çıkması halinde doğrudan çeyrek finale yükselecek. İkincilik veya üçüncülük durumda ise eleme maçları oynayacak. Türkiye'nin grubunda Yunanistan ile Hırvatistan favori takımlar olarak gösteriliyor.
A grubunda Slovenya, Fransa, Bosna-Hersek, İtalya, B grubunda Litvanya, Almanya, İsrail, Letonya, C grubunda ise Sırbistan-Karadağ, İspanya, İsveç ve Rusya takımları mücadele edecek. İtalya ve Sırbistan-Karadağ takımları turnuva şampiyonluğu için favoriler arasında bulunuyor.