'Savunması yok itibarı var'

'Savunması yok itibarı var'
'Savunması yok itibarı var'

Güney Kıbrıs basını AEL in iyi mücadele ettiğini yazdı.

Güney Kıbrıs'ta Fenerbahçe-Limasol maçı manşetlere çıkarken basın, temsilcilerinin elinden geleni yaptığı konusunda hemfikir.

Güney Kıbrıs basını, Avrupa Ligi C Grubu’nda önceki akşam oynanan ve Fenerbahçe ’nin 2-0 üstünlüğünde biten Fenerbahçe-AEL Limasol maçına geniş yer verdi. Gazeteler, AEL Limasol’un maç için elinden geleni yaptığına ancak bunun yeterli olmadığına dikkati çektiler. En sert manşeti Protathlima gazetesi attı: Aykut Kocaman’ın tedbirli oyun anlayışına gönderme yaparak ‘Onlar gibi korkmadık’.
Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde yayımlanan Haravgi gazetesi “Kıbrıs takımı Şükrü Saracoğlu’nda iyi bir şeyler yapmaya çalıştı ama bu yeterli olmadı Kalite ve üstünlük meselesi” ifadelerini kullanırken, Politis ise “Limasol, 70’inci dakikadan sonra 10 futbolcuyla, onur golü için sonuna kadar savaştı. Savunmaya değil itibara sahipti” cümleleriyle maçı okuyucularına aktardı. Simerini gazetesi haberinde “AEL, tecrübeli rakibi karşısında boyun eğdi. AEL savaşmaya çalıştı ancak bir puanda kalarak Fenerbahçe’ye 2-0 kaybetti” derken Alithia “Fark vardı. AEL çabaladı ancak Şükrü Saracoğlu’nda iyi bir sonuç almayı başaramadı. Fenerbahçe daha iyiydi ve haklı olarak kazandı”, Fileleftheros da “AEL, Fenerbahçe’nin üstünlüğüne boyun eğdi. AEL İstanbul ’da yıkıldı” dedi.