'Savunmayla kazandık'

Eylül ayında İsveç'te düzenlenecek Avrupa Şampiyonası öncesi son ciddi sınav olan Efes Cup'ın ikinci maçında galibiyetle tanışan Milli...

İSTANBUL - Eylül ayında İsveç'te düzenlenecek Avrupa Şampiyonası öncesi son ciddi sınav olan Efes Cup'ın ikinci maçında galibiyetle tanışan Milli Takım'da Başantrenörü Aydın Örs, Letonya karşısında oyuncularının büyük bir kararlılıkla mücadele ettiğini belirterek, "Maç boyunca yaptığımız savunmayla kazanmasını bildik" dedi. Letonya karşısındaki savunma anlayışlarının, şu ana kadar yaptıkları hazırlık maçlarındaki savunma anlayışının üzerinde olduğunu ifade eden Örs, "Bu savunma anlayışı bizi diriltti. Letonya karşısında kapasitemizi gösterdik. Tehlikeli bir takımız. Sendeledikten sonra rakibi cezalandırabiliyoruz" diye konuştu. Örs, Hidayet'in performansından da memnun olduğunu kaydederek, şunları söyledi: "Hidayet, savunma ve hücumda olmadığı kadar agresifdi. Bu takımdaki uyumu gösteriyor. Avrupa Şampiyonası'na başarılı olmak için gideceğiz. Şampiyonaya gitmeden iki gün önce kadroyu 12 kişiye düşüreceğiz. Bu süreçte Hüseyin'in durumunu da görmek istiyoruz. O da iyiye gidiyor."
Oyunculardan Ömer Onan 86-70'lik Letonya galibiyetiyle moral bulduklarını belirtirken, Kaya Peker ise herkesin üstlerine gelmeye başladığını dile getirip, bu maçla birlikte çıkışa geçeceklerini iddia etti.
Sarar sponsor oldu
Öte yandan Sarar giyim firması, Milli Takım'a sponsor oldu. Dün Polat Renaissance Otel'de düzenlenen sponsorluk imza törenine Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, bazı yöneticiler, Sarar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, milli takım teknik heyet ve oyuncuları katıldı. Turgay Demirel, sponsorluk anlaşmasının hayırlı ve uzun
ömürlü olmasını dileyerek, "Sporcularımız fizik ve davranış olarak Sarar markasının hakkını verecek kişilerdir. A takımın ve geleceğin '12 Dev Adam'ları olan genç milli takımların Sarar ile bütünleşmesi heyecan vericidir" dedi. Cemalettin Sarar ise '12 Dev Adam'ı giydirmenin kendileri için bir şeref olduğunu belirterek, "Umarım Sarar, milli takıma uğur getirir ve milliler Dünya şampiyonu olur" diye konuştu. Daha sonra Demirel ve Sarar, sponsorluk anlaşmasına imza attı.
(Spor Servisi)