Saygı duruşuna tribünlerden ıslık ve tekbirli karşılık

Saygı duruşuna tribünlerden ıslık ve tekbirli karşılık
Saygı duruşuna tribünlerden ıslık ve tekbirli karşılık
Milli maç öncesinde Ankara katliamında hayatını kaybedenler için yapılan saygı duruşuna seyirciler katılmadı, tribünlerden ıslık ve tekbir sesleri yükseldi.

RADİKAL - A Milli Futbol takımının İzlanda ile karşı karşıya geldiği EURO 2016 Elemeleri A Grubu'na son maçı öncesinde, Ankara katliamında hayatını kaybedenler için gerçekleştirilen saygı duruşuna tribünlerdeki seyirciler katılmadı. Saygı duruşunu ıslıkla protesto eden seyirciler, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" ve "Ya Allah Bismillah Allahuekber" şeklinde tekbir getirdi.

EURO 2016 A Grubu'nda mücadele veren A Milli Takım play-off'a kalması için gereken 1 puanı almak için Konya Arena'da İzlanda'nın karşısına çıktı. Milli takım oyuncuları sahaya Ankara'da yaşanan katliam nedeniyle siyah bant takarak çıktı. Maç öncesinde İzlandalı oyuncularla birlikte terörü protesto ederek 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. 

40 bin kişilik Konya Arena Stadı'nı dolduran seyirciler ise sygı duruşuna katılmayarak ıslıkla protesto etti. Sonrasında ise "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganı atılarak, tekbir getirildi.


  http://www.radikal.com.tr/145126914512699

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  KATİLLERİMİZ KONYA'DAN SES VERDİ - METIN

  KATİLLERİMİZ KONYA'DAN SES VERDİ Türk milli takımı ile İzlanda milli takımı arasında Konya' da oynan Avrupa finalleri grup maçı öncesi, Ankara katliamında ölenler anısına saygı duruşunda, stadın önemli bir kısmı tekbir getirerek, ıslık çalarak ve yuhlayarak katliama destek vermişlerdir. Ne stad yetkilileri, ne TFF yetkilileri ne de yayıncı kuruluş herhangi bir engelleme girişiminde dahi bulunmamıştır. Ulusal yasın, içten olmadığı Konya'da ortaya çıkmıştır. Dünyada, hem ulusal yas ilan edip, hem onu yuhlayan, tekbir getirerek katliama desteklemek herhalde Türk İslamcı ve milliyetçilerinin şanındandır. Hani bu katliam, "devletimizin ve milletimizin birliğine yönelik" yapılmıştı? Ha diyorsanız ki, milletimizin bir kısmı hariç, eyvallah. Biz zaten bunun böyle olduğunu bu ülkenin uzak ve yakın tarihinden biliyoruz. Dün gece, katillerimizin sesini Konya'dan bir kez daha duyduk.

  Oku Yuksel Yucel - user1136398

  Konya ve Mevlana Gel, gel, ne olursan ol yine gel, İster kafir, ister mecusi, İster puta tapan ol yine gel, , Bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir, Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel... Şu toprağa sevgiden başka bir tohum ekmeyiz, Şu tertemiz tarlaya sevgiden başka bir tohum ekmeyiz biz... Beri gel, beri ! Daha da beri ! Niceye şu yol vuruculuk ? Mademki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik... Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız! Bizim mezarımız âriflerin gönüllerindedir.

  Allah ım bu nasıl bir haldir ! - bilmemki

  Aklım ,fikrim, kalbim almıyor..hiç bir insanlık belirtisi yok mu bu "insanlarda" ! acı nasıl mukayese edilir ? Bir de " ya Allah Bismillah Allah u Ekber" diyorlar..Allah "kullarımı koruyun, kollayın " diyor. Din ayrımı bile yok buyruğunda..Nasıl olur da bu kadar nefret edebilirler ? Bütün bir dünya fitne yaysa, ayrıştırsa ,bölse bile sen de insan değil misin hiç mi düşünmezsin acı birdir ,aynıdır,katlanılmazdır? Kalbin hep mi kurudu ,vicdanın hiç mi olmadı, hiç mi bir şeye merhamet etmedin ? İnanamıyorum..ve çok ama çok üzgünüm..Tüm ülkem insanı için vicdan, merhamet, sevgi,anlayış,akıl,fikir, şuur dilemekten başka bir şey yapamıyorum...

  Akıl tutulması - makul

  Barış mitingine gelmiş, barış için haykırmaya gelmiş, aralarındaki 9 yaşındaki çocukla beraber hayvanca katledilmiş güzel insanları anmaya ıslıkla sözüm ona protesto edip bir vatan bölünmez şeklinde slogan atanlara o güya rehber edindikleri Allah hakikaten de zerre kadar bile olsa akıl fikir versin

  Nasıl bir zihniyet. - selo4433

  Golü atan Arap Alevisi gidin bir hocanıza sorun golü atan Arap Alevisi gole sevinmek caiz mi diye?

  Söz nasil biter? - nolamaz

  Iste böyle biter. Senin teröristin kötü, benim teröristim iyi zihniyetinin geldigi nokta iste burasi. Haydi bu tabloya bakin, ve eger hala "biz ne yapiyoruz" demiyorsaniz, sonuclarina katlanirsiniz.

  Mevlana ve Konya!!! - Adar_Batman

  Hoşgörü,saygı,sevgi....Bu maçta bunların hiç biri yoktu.Çünkü katliama uğrayanlar onların taraftarı olduğu partililerden değildi.Ölenler Mhp li olsalardı çok saygılı olurlardı bundan pekala eminim.Demek oluyor ki inançlı olmak insan olmaya yetmiyor!Din bir morfindir,o morfini damarlarınıza enjekte eden de bu iktidardır.Dünün ezilenleri bugünün zalimleri olmuş *way li min e!!! vay bana