Sayı vermiyor ama gol atacak

Necati Ateş ve Hasan Kabze'yi elden çıkaran Galatasaray, forvette Hakan Şükür ve Ümit Karan'ın yanına Roma'dan Kongolu Shabani Nonda'yı transfer etti. Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda gerçekleştirilen...

İSTANBUL - Necati Ateş ve Hasan Kabze'yi elden çıkaran Galatasaray, forvette Hakan Şükür ve Ümit Karan'ın yanına Roma'dan Kongolu Shabani Nonda'yı transfer etti. Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda gerçekleştirilen dünkü imza töreninde, 30 yaşındaki Kongolu futbolcu, kendisini iki yıllığına Sarı-Kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı. Yeni takımında 20 numaralı formayı giyecek olan Nonda, Galatasaray'da oynayacak olmaktan dolayı gururlu olduğunu belirterek, "Galatasaray gibi büyük bir kulübe geldiğim
için çok mutluyum. Avrupa'nın en büyük kulüplerinden birine geldim. Galatasaraylı yöneticilerin bana göstermiş oldukları ilgiden dolayı çok mutluyum. Transferim uzun ve zor geçmiş olabilir. Ben de Roma'ya, Galatasaray'a gelmek istediğimi gösterdim. Galatasaray'da oynayacağımı düşündüğüm için bunu yaptım. Bundan sonrasını sahada göstermek lazım" diye konuştu.
Türk futbolunu iyi bilmediğini ifade eden Kongolu forvet, "Avrupa kupalarında mücadele eden büyük takımları biliyorum. Yerel ligi iyi bildiğimi söylememem. 'Bu kadar gol atarım' ya da 'Şu kadar gol atarım' diye bir şey söylememem ama gol atarım" dedi. Hakan ve Ümit'i tanıdığını ifade eden Nonda, "Bu oyuncuları Avrupa kupalarında yaptıkları mücadelelerden tanıyorum. Ben de bugüne kadar birçok tecrübe yaşadım. Hakan ve Ümit ile tatlı bir rekabet olacağını biliyorum. Biz rekabete gireceğiz ama kimin oynayacağına hoca karar verecektir. Kesinlikle olumlu bir rekabet olacaktır" diye konuştu.
Kalli'yi hiç duymamış
Galatasaray ile görüşmeden önce Sarı-Kırmızılı takımın teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp'ın ismini duymadığını ifade eden Nonda, Galatasaray'ın teknik direktörünün Alman olduğunu bildiğini, ancak kendisini tanıma fırsatı bulmadığını kaydetti. Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Nonda'nın transferinin kendi koşulları çerçevesinde gerçekleştiğini söyledi. Sezgin, şunları kaydetti: "Roma'yla görüşmelerimiz biraz zaman aldı. Nonda'nın hem İtalya hem de Almanya'da yaptığı check-up sonuçları elimizdeydi. Herhangi bir soru işaretine yer vermemek için kendisi ve kulübünün izniyle bir kez de kendi sağlık ekibimize muayene ettirdik. Bu anlayışından dolayı gerek kulübüne gerek kendisine teşekkür ediyoruz. (Spor Servisi)