Scala: UEFA hata yaptı

Beşiktaş'ın eski teknik direktörü İtalyan Nevio Scala, UEFA'nın, Türkiye'de oynanacak karşılaşmaları tarafsız sahaya almasına tepki gösterdi.

NAPOLİ - Beşiktaş'ın eski teknik direktörü İtalyan Nevio Scala, UEFA'nın, Türkiye'de oynanacak karşılaşmaları tarafsız sahaya almasına tepki gösterdi. Gelecek yıl mart ayından itibaren Rusya'nın Spartak Moskova takımını çalıştırmaya başlayacak olan tecrübeli hoca, Corriere dello Sport Gazetesi'ne verdiği demeçte, Beşiktaş Kulübü'nün başında görev yaptığı dönem içerisinde yöneticiler dışında, Türkiye'nin kendisi için en güzel anılardan biri olduğunu ve asla unutamayacağı güzel anılarla buradan ayrıldığını söyledi.
Beşiktaşlı yöneticilerin kendisine tazminat vermemek için türlü bahaneler yaratıp oyunlar oynadıklarını söyleyen Scala şunları söyledi: "Tarafsız sahaya alınan maçlar kesinlikle İstanbul'da oynanmalıydı. Başka yerde terör yok mu sanki. Bu resmen teröristlerin ekmeğine yağ sürmek demektir. UEFA'nın bu yaptırımı kesinlikle onların amaçlarına ulaşmalarını sağladı. Bu şekilde onlar da yeni eylemler için cesaret alıyorlar. Terör saldırılarını gerçekleştirenlerin ne istediklerini unutmayalım. Zihnimizi bulandırmak bizi şaşkına çevirmek hatta birbirimize düşürmek istiyorlar. Artık bu korkuyu yenmeliyiz. Ben UEFA'nın yerinde olsam asla böyle bir karar vermez ve İstanbul'a gelip maça çıkmaktan da asla çekinmezdim. Bu çok saçma bir karar. İstanbul'da kazanan, spor olmalıydı". (Spor Servisi)