Schalke, Appiah için ısrarlı

Schalke'nin Stephen Appiah özlemi bitmiyor... Ganalı futbolcuyu renklerine bağlamak için Fenerbahçe yönetimiyle anlaşma zemini arayan Bundesliga ekibinin menajeri...

BERLİN - Schalke'nin Stephen Appiah özlemi bitmiyor... Ganalı futbolcuyu renklerine bağlamak için Fenerbahçe yönetimiyle anlaşma zemini arayan Bundesliga ekibinin menajeri Andreas Müller, Fenerbahçeli Stephen Appiah'ı kulübe getirmek için her türlü çabayı harcayacaklarını söyledi. Müller, Schalke'nin resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, Fenerbahçe ile henüz anlaşamadıklarını, ancak Appiah'ın gelmek istediğini belirtti. Schalke'yle Fenerbahçe arasında anlaşabilmek için 'büyük engel'i ortadan kaldırmaları gerektiğini ifade eden Müller, "Aslında bu defteri çoktan kapatmıştık, ancak şimdi her şey iyi görünüyor. Appiah bizim istediğimiz bir oyuncu" diye konuştu.
Alman Milli Takım oyuncularından Gerald Asamoah'ın Appiah'la konuşmasının ve kendisine Schalke'deki maddi imkânlardan söz etmesinin de Appiah'ın Mavi-Beyazlılara gelmeyi istemesinde etkili olduğunu kaydeden Müller, "Asamoah ona, Veltins-Arena'dan, harika taraftarlardan ve iyi antrenman imkanlarından söz etti" dedi. Kulüp tarafından dün yapılan açıklamada da transferin durumunda bir değişiklik olmadığı, Fenerbahçe ile görüşmelerin sürdüğü belirtildi.