Schumacher için sevindiren açıklama

Schumacher için sevindiren açıklama
Schumacher için sevindiren açıklama
Fransa'da kayak yaparken düşerek ağır yaralanan ve tedavisi devam eden Schumacher'in menajeri Sabine Kehm, efsane pilotun sağlık durumunda iyiye doğru bir gidişatın olduğunu bildirdi.

BERLİN - Bild gazetesine açıklama yapan Sabine Kehm, Michael Schumacher'in, tedavi gördüğü Grenoble hastanesinden başka bir rehabilitasyon merkezine gönderilmesinin düşünüldüğünü belirterek, "Umut verici işaretler var" dedi.

Schumacher 55 kiloya düştü


Menajer Kehm, Schumacher'in "yapay komadan uyanmayacağı" şeklindeki ifadelerin yanlış olduğunu vurgulayarak, "Tekrar ediyorum. Umut verici işaretler var ve bu işaretler bizi cesaretlendiriyor" ifadelerini kullandı.

İngiliz basınında yer alan haberlere yönelik de açıklamalarda bulunan Kehm, "Schumacher'in eşi Corinna'nın yeni bir ev yaptırdığı ve bu evin küçük bir hastane olarak kullanılacağı ifade ediliyor. Schumacher'in sağlık durumunun umutsuz bir vaka olarak değerlendirilmesi kabul edilemez" şeklinde konuştu.

Alman pilot, Fransa Alpleri'nde, 29 Aralık 2013'te kayak yaparken düşerek başını kayaya çarpması sonucu ağır yaralanmış ve Grenoble Hastanesinde ameliyat edilmişti. Halen aynı hastanede bulunan Schumacher'e ocak ayı sonunda verilen narkoz azaltılarak yapay komadan uyandırılma sürecine geçilmişti. (AA)

Schumacher evine dönüyor


  ETİKETLER:

  Fransa

  ,

  Kayak

  ,

  bild

  ,

  açıklama

  ,

  Aralık