Schumacher için üzen açıklama

Schumacher için üzen açıklama
Schumacher için üzen açıklama
Eski F1 doktoru Gary Hartstein, Fransa'da kayak yaparken düşerek ağır yaralanan ve tedavisi halen devam eden Schumacher için "en kötü senaryoya hazırlıklı olunması" çağrısında bulundu.

Sosyal medya hesabından Michael Schumacher'in sağlık durumuna ilişkin açıklamalarda bulunan Gary Hartstein, yaklaşık 8 haftadır yapay komadan uyandırılmaya çalışılan efsane pilotun durumunun kritik olduğunu belirtti.

Schumacher 55 kiloya düştü


'EN KÖTÜSÜNE HAZIR OLUN'

" Zaman geçtikçe Schumacher'in durumunda önemli bir gelişme olasılığı daha da azalıyor" ifadesini kullanan Hartstein, Alman pilotun tedavisinde her türlü olasılığa hazırlıklı olunması gerektiğini kaydetti.

Kariyerinde 7 Formula 1 şampiyonluğu bulunan Schumacher'in her zaman çok sevilen birisi olduğunu hatırlatan Hartstein, "Yıllarca her yerin Ferrari bayrakları, şapkaları ve tişörtleriyle kaplandığını gördüm. Hepsi Micheal içindi. Ona gösterilen sevginin derinliği ve devam etmesi beni hala şaşırtıyor" değerlendirmesini yaptı.

Ailesinin özel isteği nedeniyle Schumacher'in sağlık durumunda yaşanan gelişmelerin sürekli takip edilemediğini ve bu nedenle sevenlerinin umutlanmaya devam ettiğini belirten Hartstein, "Kötü bir haber ortaya çıkarsa, hayranlarının yaşayacağı durum beni daha çok endişelendiriyor" ifadesini kullandı.

Schumi'nin tedavisinde, Ocak ayı sonunda aldığı narkoz azaltılmaya başlanmış ve yapay komadan uyandırılma sürecine geçilmişti.

Schumacher'in sağlık durumu