Schumacher yaşam savaşı veriyor

Schumacher yaşam savaşı veriyor
Schumacher yaşam savaşı veriyor
Fransa'da kayak yaparken kaza geçiren Michael Schumacher, hayati tehlikeyi atlatamadı. Doktorlar, 41 yaşındaki Alman pilotun son durumuyla ilgili yeni bir basın toplantısı düzenledi.

Fransız Alpleri'ndeki kayak bölgesi Meribel'de 14 yaşındaki oğlu ile kayak yapan Michael Schumacher, güvenli bölge dışına çıkınca dengesini kaybetti ve başını kayaya çarptı. Halikopterle Grenoble Hastanesi'ne kaldırıldıktan hemen sonra ameliyata alınan efsane pilotun, beynindeki zararın azaltılabilmesi için vücut sıcaklığının düşürüldüğü ve suni komaya alındığı duyuruldu.

Efsane pilotun son durumu


SCHUMI'DE İYİLEŞME BELİRTİLERİ

Michael Schumacher'e dün gece ikinci bir operasyon yapıldığı ve durumunda düzelme görüldüğü ifade edildi.

İkinci bir basın toplantısı düzenleyen doktorların açıklaması şöyle:
"Dün operayonu gerçekleştirdik. Beyin filmini çektik. Hafif bir iyileşme gözlemledik. Öğleden sonra kendisinin durumunda bir iyileşme gördük. Beynindeki baskı biraz da olsa azaldı. Bu şu anlama geliyor. Şu anda durumunun kötüye gitmediğini söyleyebilirim. Schumacher’in durumunu diğer cerrahlarla da konuşuyoruz. Görüşmeler sonucunda size bir iyileşme olduğunu söyleyebilirim. En başta bir operasyona giremeyeceğimizi söylemiştik fakat dün gece gerçekleştirdiğimiz operasyon sonuunda Schumacher’in beynindeki baskıyı azaltabildik. Görece iyi bir sonuç aldığımızı söyleyebilirim. Dolayısıyla bugün birkaç beyin filmi daha çektik. Kanamayı azalttığımızı söyleyebilirim. Düne göre durumu daha fazla kontrol altında."

MERKEL'DEN AÇIKLAMA

Kazanın duyulmasının ardından özellikle sosyal paylaşım siteleri üzerinden milyonlarca hayranı, Schumacher için 'geçmiş olsun' dileklerini paylaştı. Almanya Başbakanı Angela Merkel de olayın ardından, "Michael'e ve ailesinin bu derin yarayı sarabilmelerini diliyoruz. Eşine, çocuklarına ve yakınlarına bu zorlu dönemde güç ve dayanışma diliyoruz" ifadelerini kullandı.

Michael Schumacher kaza geçirdi

VETTEL: ŞOK OLDUM

Formula 1 Dünya Şampiyonu Sebastian Vettel, "Şok oldum. Umarım en kısa sürede iyileşir. Ailesine güçlü olmalarını diliyorum" diye konuştu. Mercedes Benz şirketi ise "Tüm Mercedes şirketi ve Formula 1 ekibi, Michael Schumacher'in ve ailesinin yanında. Şok olduk, ama Michael’i ve mücadeleci kişiliğini tanıyoruz ve tüm desteklerimizi sunuyoruz" şeklinde açıklama yaptı.

2009'DA MOTOSİKLET KAZASI

Formula 1'de 7 dünya şampiyonluğu bulunan Schumi, 2009 yılında da İspanya'da motosiklet kazası yapmıştı. Başından darbe alan Alman pilot, o yıl Formula 1'e beklenen dönüşünü gerçekleştirememişti. İhsan DÖRTKARDEŞ (DHA)

Schumacher'den Lotus'a ret