'Schumi' Avusturya'da da en önde

Formula 1'de bugün yapılacak Avusturya Grand Prix'sine Ferrari takımından Michael Schumacher en önde başlayacak.

VİYANA - Formula 1'de bugün yapılacak Avusturya Grand Prix'sine Ferrari takımından Michael Schumacher en önde başlayacak. Sıralama turlarında McLaren'in Finli pilotu Kimi Raikkonen'i çok küçük bir farkla geride bırakan Schumi, pol pozisyon'u alırken, ikinci sırayı Raikkonen, üçüncülüğü
Williams'tan Juan Pablo Montoya kaptı. Bugün A1 Pisti'ndeki yarışta, ön sıralarda hep değişik takımlardan pilotlar start alacak.
Dizilişi bozan tek isim, Ferrari'den Rubens Barrichello oldu. Brezilyalı sürücü, Sauber'den Nick Heidfeld'in ardında beşinci sırayı aldı. Renault'dan Jarno Trulli ise altıncı sıradan yarışa başlıyor.
Gelecek yıl Formula 1 takviminde çıkarılacak olan Avusturya Grand Prix'sinin sıralama turlarında en kötü performanslardan birini, Renault'nun
İspanyol pilotu Fernando Alonso sergiledi. Ancak 19. olabilen Alonso, sezon başından bu yana topladığı 25 puanla sürücüler klasmanında üçüncülüğe yerleşmiş ve otoritelerden büyük övgü toplamıştı. McLaren'in iddialı ismi İskoç David Coulthard da yarışa 14. sıradan başlayabilecek. (Spor Servisi)