Schumi kendini hatırlattı

Formula-1'de sezonun sondan üçüncü yarışı olan İtalya Grand Prix'sinde dün sıralama turları yapıldı.

MONZA - Formula-1'de sezonun sondan üçüncü yarışı olan İtalya Grand Prix'sinde dün sıralama turları yapıldı. En son yapılan Macaristan Grand Prix'sinde kötü bir derece elde eden sürücüler klasmanı birincisi Alman Michael Schumacher, dünkü sıralama turlarında başarılı bir performans ortaya koydu ve 'pol pozisyonda' birinci sıraya yerleşti. Ferrari pilotu Schumacher, Monza'daki pistte 1.20.963'lük derecesiyle en hızlı zamanı elde etti.
5 bin 793 metrelik Monza Pisti'ndeki mücadelede, Ferrari'nin Dünya Şampiyonu Alman pilotu Michael Schumacher, saatteki ortalama 257.584 kilometrelik hızıyla kariyerinin 55. 'Pol pozisyon' hakkını elde ederken, BMW Williams'ın Kolombiyalı pilotu Juan Pablo Montoya ikinci, Ferrari'nin Brezilyalı pilotu Rubens Barrichello ise üçüncü sırada yer aldı. McLaren Mercedes'in Finli pilotu Kimi Raikkonen de bugünkü yarışa dördüncü sırada başlama hakkını elde etti. Monza'daki yarışta Marc Gene beşinci, Jarno Trulli de altıncı cepten start alacak.
Schumacher 72 puanda
Formula-1'de sürücüler klasmanında Ferrari'den Michael Schumacher 72 puanlı ilk sırada yer alıyor. Alman pilotu 71 puanla, BMW Williams'ın Kolombiyalı pilotu Juan Pablo Montoya takip ederken üçüncü sırada da Mercedes McLaren'den Kimi Raikkonen yer alıyor. Finli pilotun puanı ise 70. Markalar sıralamasında ise BMW Williams 129 puanla ilk sırada. Ferrari 121 puanla ikinci sırada yer alırken Mercedes McLaren de 115 puanla üçüncü sırada bulunuyor. Formula-1 Dünya Şampiyonası'nda, sezonun 14. olan yarışı olan İtalya Grand Prix'sinin finali ise bugün saat 15.00'de koşulacak ve NTV'den naklen yayınlanacak. Formula-1'de sezon ABD ve Japonya Grand Prix'leriyle sona erecek. (Spor Servisi)