Schumi motosiklet sürücüsüne çarpmış

Schumi motosiklet sürücüsüne çarpmış
Schumi motosiklet sürücüsüne çarpmış
Geçen yılın Kasım ayında kayak yaparken geçirdiği kaza sonrası komaya giren Schumacher'in, kazadan 12 gün önce İspanya'da bir motosiklete çarptığı ortaya çıktı.

MADRİD - İspanyol haber ajansı EFE'nin mahkeme kaynaklarına dayandırarak verdiği habere göre, Michael Schumacher, 17 Kasım'da, Sevilla'nın Bormujos ilçesinde, geçiş üstünlüğü kuralına uymayarak bir motosiklete çarptı. Çarpmanın etkisiyle düşerek bileği kırılan sürücü, avukatı aracılığıyla hastane ve kazayla ilgili özel masraflarının karşılanması için Alman pilot, araba kiralama şirketi ve sigorta firması hakkında suç duyurusunda bulundu.

Schumacher ve karşı tarafın mahkemeye çağrılmasına gerek kalmaksızın anlaşma sağlanacağı ve davanın kapanma olasığının yüksek olduğu öne sürüldü.

Efsane Formula 1 pilotu, 29 Aralık 2013 tarihinde Fransa Alpleri'nde kayak yaparken düşerek başını kayaya çarpması sonucu ağır yaralanmış ve Grenoble Hastanesi'nde ameliyat edilmişti. Halen aynı hastanede tedavi altında bulunan Schumacher'e ocak ayı sonunda verilen narkoz azaltılmış ve yapay komadan uyandırılma sürecine geçilmişti. (AA)