'Schumi'lerden Ralf başta

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda, sezonun yedinci yarışı olan Monaco Grand Prix'sinde 'pol pozisyon'u Williams-BMW ekibinin Alman sürücüsü Ralf Schumacher kazandı.

MONTE CARLO - Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda, sezonun yedinci yarışı olan Monaco Grand Prix'sinde 'pol pozisyon'u Williams-BMW ekibinin Alman sürücüsü Ralf Schumacher kazandı. 3 bin 340 metrelik Monaco parkurunda dün yapılan sıralama turlarında Ralf Schumacher, 1.15.259'luk derecesiyle en iyi zamanı elde ederek bugünkü yarışa ilk sırada başlama hakkını elde etti. Ralf Schumacher böylece, kariyerinde ikinci kez bir 'grand prix'de 'pol pozisyon' elde etmiş oldu. Sıralama turlarında ikinciliği, halen genel klasmanda 40 puanla ilk sıradaki yerini koruyan McLaren Mercedes ekibinin Finli sürücüsü Kimi Raikkonen, 1.15.295 ile alırken, üçüncülüğü, 1.15.415 ile Williams-BMW'den Kolombiyalı Juan Pablo Montoya, dördüncülüğü de 1.15.500 ile Renault ekibi sürücüsü İtalyan Jarno Trulli aldı.
Son üç yarışta hem 'pol pozisyon' elde edip, hem de yarışları kazanan geçen yılın şampiyonu ve bu yılın genel klasman ikincisi Michael Schumacher ise 1.15.644'lük dereceyle beşinci olabildi. Daha önce bu pistte beş birinciliği bulunan Schumacher, bugünkü yarışı da kazanarak Monaco'da altı birincilik elde eden Aryton Senna'nın rekoruna ortak olmak istiyor. Öte yandan 1983 yılından bu yana Monaco'da birincilik elde edemeyen Williams-BMW ekibi şeytanın bacağını kırmak amacında. Monaco Grand Prix'sinde mücadele bugün saat 15.00'te start alacak ve NTV ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.
Button kaza yaptı
Sabah yapılan serbest antrenmanda BAR-Honda takımından Jenson Button kaza yaptı. Button'ın kullandığı otomobil 230 kilometre hızla bariyerlere çarptı. Button'ın bugünkü yarışta piste çıkmasının çok zor olduğu açıklandı. (Spor Servisi)