Scolari sorumluluğu üstlendi

Scolari sorumluluğu üstlendi
Scolari sorumluluğu üstlendi
2014 Dünya Kupası'nda yarı finalde Almanya'ya 7-1'lik tarihi bir farkla yenilen Brezilya'nın teknik direktörü Luiz Felipe Scolari, yenilginin sorumluluğunu üstlendiğini açıkladı.

ANKARA - Karşılaşmanın ardından basın toplantısında konuşan Luiz Felipe Scolari, "Sonuç nedeniyle taraftarlarımızdan özür dilerim. Bu yenilgiye rağmen bizi destekledikleri için teşekkür ederim" dedi.

Tarihi yenilginin sorumluğunu üstlenen Brezilyalı teknik adam, "Bu felaket sonucun sorumlusu benim. Her şey seçimlerim yüzünden oldu. Sorumluluk da benim" değerlendirmesinde bulundu.

Karşılaşmanın sonucuyla oyuncularının sahadaki performansı arasında büyük farklılık olduğunu savunan Scolari, "Maçta kontrolü kaybettik. Normal bir durum değil ama futbolda bu da oluyor" diye konuştu.

Brezilyalı teknik adam, istifa kararı alıp almayacağı yönünde ise bir açıklamada bulunmadı.

Bu sonuçla Brezilya, 12 yıl aranın ardından evinde ilk kez yenildi ve Dünya Kupası yarı finallerinde ilk kez bir takım kalesinde 7 gol gördü. Daha önce turnuva tarihinde yarı finallerde alınan en farklı skor, 1954'te Batı Almanya 'nın Avusturya'yı 6-1 yendiği maç olmuştu. (AA)