Scolari'yi fena işlettiler

Scolari'yi fena işlettiler
Scolari'yi fena işlettiler
Atletico Madrid'in golcü futbolcusu Diego Cota, İspanya ile Brezilya arasında bu kez de ağır bir gazetecilik şakasının kurbanı oldu.

Mehmet ÇİFTÇİ / MADRİD (DHA) - Atletico Madrid Kulübü Başkanı Enrique Cerezo'nun taklitini yapan bir İspanyol gazeteci, Luiz Felipe Scolari'den Diego Costa'yı Brezilya Milli Takımı'na çağırıp çağırmayacağını sordu. Telefonun karşısındaki kişiyi Cerezo sanan tecrübeli teknik adam, golcü futbolcu ile ilgili tüm planlarını gazeteciye deşifre etti.

Scolari'den Costa tepkisi


İspanyol gazeteci, Başkan Cerezo'nun taklitini o kadar iyi yaptı ki Scolari hiç şüphelenmeden içini gazeteciye dökerek hem İspanyol Futbol Federasyonuna hem de teknik direktör Del Bosque'ye de göndermelerde bulundu.

Scolari, " Bugün Dünya kupası oynansa hiç düşünmeden Costa'yı Brezilya Milli Takımı'na çağırırım" açıklamasını yaparak, Madrid'in yıdızını kolay kolay İspanya Milli Takımı'na kaptırmayacağını vurguladı. Brezilyalı hoca, Diego Costa'nın menejeri Jorge Mendes ile görüşme yaptığını ve bu futbolcuyu Brezilya'nin Kasım ayında Miami ve Toronto'da oynayacakları karşılaşmalar için göreve çağıracağını ilettiğini belirtti. Scolari, İspanyolların da Diego'yu aynı tarihlerde milli takıma çağıracağı istihbaratı aldıklarını ve bunun önüne geçmek için acele edeceklerini vurguladı.

Brezilya Teknik Direktörü Luis Felipe Scolari'ye yapılan bu şakanın, iki ülke arasındaki Diego Costa kapışmasını daha da alevlendireceği belirtildi.

'Tanrı Beşiktaş'a gitmemi istemedi'