Sebastien Loeb 'dördüncü boyut'a geçti

Sebastien Loeb, Dünya Ralli Şampiyonası'nda (WRC) üst üste dördüncü kez zafere ulaştı. İki hafta önce İrlanda Rallisi'nde genel klasman liderliğini rakibi Marcus Gronholm'den...

LONDRA - Sebastien Loeb, Dünya Ralli Şampiyonası'nda (WRC) üst üste dördüncü kez zafere ulaştı. İki hafta önce İrlanda Rallisi'nde genel klasman liderliğini rakibi Marcus Gronholm'den almayı başaran Citroen'in Fransız pilotu, sezonun son ayağı olan İngiltere Rallisi'ni ilk beş içinde bitirdiği takdirde şampiyonluğa ulaşacaktı. Loeb, gerekeni yerine getirdi ve yarışı üçüncü tamamlayarak üst üste dördüncü sezonda şampiyonluğu elde etti. Sebastien Loeb böylece 1996-1999 yılları arasında bu başarıyı gerçekleştiren Tommi Makkinen'in rekoruna ortak oldu. WRC'de toplam dört şampiyonluk yaşayan üçüncü isim ise 1985, 1987, 1991 ve 1993'teki zaferleriyle Juha Kankkunen.
Kariyerini noktalayan Ford pilotu Marcus Gronholm ise takım arkadaşı Mikko Hirvonen'in kazandığı yarışı ikinci bitirdi. 2000 ve 2002'de Peugeot'yla ulaştığı şampiyonluklardan sonra Sebastien Loeb'le girdiği rekabetten bir kez olsun galip çıkamayan 39 yaşındaki Gronholm, kariyerinin bu son sezonunu Loeb'ün 4 puan gerisinde ikinci sırada tamamladı. (Spor Servisi)