Sebep 'Alex'in büyüklüğü

Sebep 'Alex'in büyüklüğü
Sebep 'Alex'in büyüklüğü
Fenerbahçe'den ayrılan Alex de Souza, Aykut Kocaman'ın kendisine "Sen çok büyük ve kuvvetlisin, seni planlarım içerisine alamam" dediğini açıkladı. Sambacı pazartesi basın önüne çıkacak.

Gidişiyle Fenerbahçe camiasıyla beraber bütün Türk futbol kamuoyunu sarsan Alex de Souza, bu ayrılığın ardından kişisel internet sitesi vasıtasıyla ‘ulusa seslenişini’ yaptı. Kasımpaşa’ya 2-0 yenildikleri maçın ardından soyunma odasında yaşananlarla birlikte kendisini takımdan ayrılmaya sürükleyen davranışlara değinen Sambacı, pazartesi günü yapacağı basın toplantısıyla da bütün süreci açıklayacağını ifade etti.

Böylece Alex de Souza, cuma günü basın toplantısı düzenleyecek olan Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Yıldırım’ın ardından söz almış olacak. Kasımpaşa maçından sonra Aykut Kocaman’ın istifa ettiğini belirtip son derece çarpıcı ifadeler kullanan Alex de Souza’nın yazısından satırbaşları ise şöyle:

* Kasımpasa’ya 2-0 yenildik. Maç sonrası teknik direktörümüz soyunma odasına geldi ve istifa etti, bir yönetici bir şeyler söyledi, başkan geldi, o da birşeyler söyledi. En son olarak da futbolcular konuştular. Meselenin en üzücü tarafı ise o konuşmaların hiçbiri futbolla alakalı şeyler değildi.

* Pazar günü normal antrenmana katıldım. Pazartesi günü ise tesislere gittiğimde teknik direktörün odasına çağrıldım ve benim kadro dışı bırakıldığımı söyledi. Bunun karşısında da bir futbolcunun kadro dışı bırakılması için ancak disiplin kurallarına aykırı bir tavır olması gerektiğini ileri sürdüm. Ancak böyle bir durum yoktu, olamazdı da bundan dolayı asıl sebebi öğrenmek istedim. Teknik direktör, “Ben teknik direktörüm ve takımın liderliği bende. Ama sen çok büyüksün ve kuvvetlisin. Seni planlarım içerisine alamam, bundan dolayı böyle bir karar aldım” dedi.

* “Tamam öyleyse. Bazı kararların alınması gerekiyor, ama ben başkana gideceğim, bakalım o ne diyor bu duruma” dedim.

* Başkanın odasına 16:15’de girdim, ve 16:18’de de çıktım. 8 yıllık kulüp tarihinde ki varlığıma 3 dakikada karar verdi. Başkan “Evet, konuşabilirsin” dedi. Ben de “Teknik direktörün kadro dışı bırakılmamla ilgili kararını nasıl değerlendirdiğini sordum.

* “Karar senin! İstersen ayrı çalışırsın istersen gidersin” şeklinde cevap verdi benim eski başkanım. Böylece de bitti. Zaten onlar istedi diye ayrı çalışmam veya benim takım içinde ki varlığımdan endişelenmelerinden dolayı da böyle bir karar veremem.

* Pazartesi günü bir basın açıklaması yapacağım ve böylece Fenerbahçe taraftarına daha açık olacağım. Brezilya’ya gidebilmem için bunları açıkca anlatmak zorundayım.

Cuma günü Ali Yıldırım konuşacak

Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Yıldırım, cuma günü basının karşısına çıkacak. Kulüpten yapılan açıklamada Yıldırım’ın Samandıra’da cuma günü 16.00’da gündeme dair değerlendirme ve açıklamalar yapacağı belirtildi. Fenerbahçe dün Alex’in kadro dışı bırakılmasıyla beraber Miroslav Stoch ve Cristian Baroni’ye para cezası verildiği haberlerini yalanladı: "Futbolcularımız Cristian Baroni ve Miroslav Stoch’a para cezası verildiği yönündeki haberler doğru değildir." Bu arada Beşiktaş derbisinin biletlerinin dağıtımına 11.00’de başlanacak.

‘Maria gitme gel’

Karar sonrası Alex’in çocuklarının eğitimi sekteye uğrayacak. Sambacı’nın kızı Maria’nın  arkadaşları ‘Maria gitme, gel’ diye üzüntülerini dile getirdi.

Volkan’dan tepki

Fenerbahçe’de Alex De Souza’yla konuşmadığı yönünde haberler çıkan Volkan Demirel, dün twitter üzerinden yaptığı açıklamayla söylentileri sert bir dille yalanladı: “Benim Alex ile kavga ettiğim, konuşmadığım dedikodusu yayılmış. 8 senedir sıkıntı yaşamadık kaptan ile! Bu dedikodular maksatlı çıkarılıyor. Takımca kaptana yakışır şekilde veda edeceğimizden şüpheniz olmasın. Neden veda tweeti atmadığımı soranlara; gelene hoşgeldin tweet’i olur ama gidene hoşçakal tweet’i olmaz”