Seçim için 1490 imza topladılar!

Seçim için 1490 imza topladılar!
Seçim için 1490 imza topladılar!
Trabzonspor'da olağanüstü genel kurul için yeterli 1490 imza toplayan üyeler, yerel gazetelere ilan vererek, kendileri harekete geçmeden yönetim kuruluna, olağanüstü genel kurul kararı alması çağrısında bulundu.

"Trabzonspor camiasına duyuru" başlığıyla imza platformu adına gazetelerde yer alan ilanda,"Tüzüğün 30. maddesi, üyelere gerekli şartlar oluştuğunda beşte bir imza toplandığı takdirde seçimli olağanüstü genel kurul hakkı tanımıştır. İmza sahipleri olarak bu şartların fazlasıyla oluştuğuna inanıyoruz. Ayrıca Trabzonspor Kulübü Başkanı Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, '1490 imza toplayamazlar, toplarlarsa gereğini yaparım' beyanı dikkate alınarak başlatılan imza kampanyası yeterli sayıya ulaşmıştır. Kaldı ki yönetim kurulunun görev süresi 2013 Aralık ayında hukuki olarak tamamlanmıştır" ifadelerine yer verildi.

Trabzonspor'un Rostov kadrosu


Seçimin gerçekleşmesi durumunda oluşabilecek en kötü şeyin, mevcuttan çok daha iyi olacağına emin olunması gerektiği savunulan açıklamada, şunlar kaydedildi:
"İmza sahipleri bir iyi niyet göstergesi ile sayın yönetim kuruluna, kendi iradesi ile olağanüstü seçimli genel kurul kararı almayı önermektedir. Duyurumuzda, camiamızla bir yakınlaşma ve hoşgörü ortamı yaratmak umuduyla, yapılan yanlışların ve hataların dökümünü yapmaktan kaçındık. Kabul etmek gerekir ki yaşanan olayların yarattığı duygusal ve düşünsel travmayı giderecek tek yol bütünlüktür. Bütünlüğün sağlanması için de tek çözüm seçimdir.
Şu gerçeği de göz ardı etmemeliyiz, Trabzonspor, futbolun bugünkü vahşi rekabetine karşı koyabilmesi için çatışmayı, ayrışmayı ve yalnızlaşmayı sonlandırmak zorundadır. Trabzonspor gibi bir büyük kulübü yönetmek için seçilmiş olmak yeterli değildir. Öncelikle sorumluluk gerektirir. Sorumluluk, sevmeyi de bilmeyi de ilişki kurmayı da kapsayan derin bir farkındalıktır. Sonuç olarak sayın Trabzonspor yönetim kurulundan, makul bir süre içerisinde seçimli olağanüstü genel kurul çağrımıza cevap vermesini bekliyoruz. Trabzonspor üyeliği yalnızca oy kullanmak değildir. Camiamıza saygıyla duyurulur."

SEÇİM KARARI

Daha önce de Trabzonspor Kulübü üyeleri Recep Bakırtaş ile Ali Sait Yılmaz, Trabzon 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne ayrı ayrı sundukları dilekçelerde, Trabzonspor Kulübünün 25-26 Mayıs 2013 tarihlerinde 19 Mayıs Spor Salonu'ndaki olağanüstü kongresinde, tüzük değişikliğine ilişkin alınan genel kurul kararlarının, yasaya ve tüzüğe aykırı olduğu iddiasıyla iptalini istemişti.

Trabzonspor'un olağanüstü genel kurulunda, yönetim kurulunun görev süresini belirleyen 68. maddeye "Yönetim kurulunun görev süresine bir defaya mahsus olmak üzere 2 yıl eklenir" şeklinde geçici madde eklenmiş ve yeni yönetimin görev süresi 6 aydan 2 yıl 6 aya çıkarılmıştı.

Trabzon 1. Asliye Hukuk Mahkemesi de Bakırtaş ve Yılmaz'ın olağanüstü genel kurul kararlarının iptali istemiyle açtıkları davayı kısmen kabul ederek, Trabzonspor Yönetim Kurulunun görev süresinin bir süre daha uzatılmasına ilişkin genel kurul kararını iptal etmişti. Yönetim kurulu da bu kararı Yargıtay'da temyiz etmişti.

Hacıosmanoğlu: Kolo Toure ile anlaştık

SON BİR HAFTADA REKOR FORMA SATIŞI

Kadrosuna önemli oyuncular dahil eden Trabzonspor'da, TS Club ve Ticari Ürünlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Türköz, son bir haftanın Trabzonspor'un tarihinde en fazla forma sattığı dönem olduğunu vurgulayarak, bundan sonra yaz döneminde TS Club mağazalarının akşam saatlerinde de açık olacağını söyledi.

Trabzonspor taraftarının kulübüne aidiyeti en yüksek taraftar olduğunu belirten Türköz, "Taraftarımız destek çağrımıza kayıtsız kalmadı. TS Club mağazalarımızda kuyruklar oluştu. Gün içinde 'yoğunluktan forma alamadım' diyen taraftarlarımızla karşılaştık. Yaz dönemindeyiz, gurbetçilerimiz de burada. Şampiyonluk formalarına büyük talep var. Biz de yönetim olarak TS Club mağazalarımızı akşam 22.30'a kadar açık tutmaya karar verdik. Hep söylediğimiz gibi bu sene her Trabzonsporlunun evine 1 kombine ve en az 1 forma girmeli" diye konuştu.

Türköz, yaz döneminde Trabzon'un yanı sıra İstanbul , Samsun, Bursa, Ankara ve diğer illerde de ürünlerini satan mağazalarının saat 22.30'a kadar açık kalacağını ifade ederek, taraftarlara forma ve diğer ürünlere gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

TS Club Mobil Mağazasının, en beğenilen ürünleriyle Artvin'in Yusufeli ilçesindeki belediye önünde 2 gün boyunca taraftarlara hizmet vereceği öğrenildi. (AA)

Ünal Aysal'dan Hacıosmanoğlu'na...