'Seçim temizlik getirir'

Vestel Manisaspor Başkanı Haluk Çubukçu, "Futbol Federasyonu'nda bir seçim yapılarak düşüncelerin temizlenmesi gerektiğine inanıyoruz" dedi. "Futboldaki kirlenme sadece sahalarda değil, saha dışındaki sade vatandaşların da dilinde...

ANTALYA - Vestel Manisaspor Başkanı Haluk Çubukçu, "Futbol Federasyonu'nda bir seçim yapılarak düşüncelerin temizlenmesi gerektiğine inanıyoruz" dedi. "Futboldaki kirlenme sadece sahalarda değil, saha dışındaki sade vatandaşların da dilinde dolaşmaya başlamış" diyen Çubukçu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Federasyonun bu kadar konuşulduğu ortamda, sokaktaki sade vatandaşın bile kafasında birçok soru var. Bu işi temizlemenin en iyi yolu demokrasilerde kaçınılmayan yol olan seçimdir. Futbolumuzdaki bu çirkin görüntülerin temizlenmesi ve doğru manzaranın ortaya çıkması için bir an evvel seçim yapılması gerekir."
'Kirlilik sürerse çekiliriz'
Vestel olarak futbola verdikleri desteği, ancak futboldaki kirlenmenin artması durumunda çekeceklerini vurgulayan Çubukçu, "Bizim bugünden, sonuna kadar futbolun içinde bulunacağımızı söylemek çok zor. Vestel'in Manisaspor'a destek vermesinin nedeni üretim bakımından büyük fabrikalarımızın bulunduğu şehire karşı yerine getirmek zorunda olduğumuz sosyal sorumluluklarımızdır. Eğer bir gün futbola verdiğimiz desteği çekersek, bunda en büyük etken, Türk futbolunun içerisinde bulunduğu veya bundan sonra bulunabileceği kaos ortamları ve şiddet olayları olur. Vestel'in futbola vereceği destek futboldaki bu kirlenmenin ve şiddetin ne kadar devam edeceğine bağlı" dedi. (Spor Servisi)