'Seçimi kazanırsak herkese silah'

'Seçimi kazanırsak herkese silah'
'Seçimi kazanırsak herkese silah'
Atıcılık ve Avcılık Federasyonu'nun Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkan adayı Dr. Alp Kızılsu'yu destekleyen eski başkan Latif Aral Aliş, seçimi kazanmaları halinde tüm delegelere silah hediye edeceğini açıkladı. Seçimi Aliş'in adayı kaybetti, yeni başkan Bülent Torpil oldu.

Atıcılık ve Avcılık Federasyonu'nun Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkan seçimi yapılırken, toplantı sırasında oldukça ilginç olaylar yaşandı.

Dr. Alp Kızılsu ve Bülent Torpil'in aday olduğu seçimde, Kızılsu'yu destekleyen eski başkan Latif Aral Aliş, genel kurulda yaptığı açıklamada, "Güzel liste kazanırsa tüm delegelere silah hediye edeceğim" dedi. Aliş'in bu sözlerine, aralarında Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Abdi Üstünsalih'in de bulunduğu çok sayıda delege tepki gösterdi.

TORPİL'E 106, KIZILSU'YA 51 OY ÇIKTI

Oylama sonucu 159 delegenin 106'sından oy almayı başaran Bülent Torpil, Atıcılık ve Avcılık Federasyonu'nun yeni başkanı oldu. Diğer aday Dr. Alp Kızılsu ise 51 oy topladı. 2 oy da boş çıktı.

O SÖZLER İÇİN RAPOR TUTULDU

Kongre öncesi favori gösterilen Kızılsu'nun seçimi kaybetmesinde, eski başkan Aliş'in tüm üyelere silah vaadinde bulunmasının büyük rol oynadığı ifade edildi. Bu arada, tepki çeken sözleri nedeniyle Latif Aral Aliş hakkında rapor tutulduğu da belirtildi.

Yeni federasyon başkanı Bülent Torpil'in yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
Erhan Türkay, Ali Rıza Bilgin, Yavuz Kızılçullu, Memduh Aslan, Mahmut Kulein, Kadri Akgün, Melis Giraud, Ahmet Vecihi Başar, Murat Yılmaz, Hakan Çetin, Dilaver Azim, Ali Ulvi Uca, Yaşar Kale, Ahmet Hasan Cansever. Ercan ATA (DHA)