Sefa Kalya'dan mektup

Sefa Kalya'dan mektup
Sefa Kalya'dan mektup
Fenerbahçe taraftar gruplarından Genç Fenerbahçeliler'in lideri Sefa Kalya, Silivri Cezaevi'nden taraftarlara mektup gönderdi.

Sefa Kalya'nın mektubu şöyle:
"Uzun bir süre sonra kardeşlerime ve dostlarıma Silivri Cezaevi ’nden sesleniyorum. Sizlerin de son günlerde medya üzerinden takip ettiği gelişmeler ve devamında mahkemenin aldığı karar gereği buraya nakledilmiş bulunuyorum. Beni tanıyan tüm dostlarım ve kardeşlerim, buraya getirilme gerekçem olan menfur olayla alakam olmayacağını, inancımın bu tip bir olaya asla izin vermeyeceğini çok iyi bilir. Yine de kamuoyuna tekrar ifade etmek isterim ki isnat edilen suçlamalarla herhangi bir ilgim ve alakam yoktur. Bu sebeple vicdanım rahattır. Hesap vereceğim en yüce makam olan Allah’ın karşısına da bu menfur olayla ilgimin olmadığını bilerek çıkacağım. İnancımın bu zor günlerde bana sürekli hatırlattığı, yüce Allah’ın kelamı olan, “Tuzak kuranların en hayırlısı Allah’tır” sözü en önemli sığınağımdır. Ayrıca Türk adaletine olan sonsuz güvenim de başım dik şekilde girdiğim bu yerden aynı şekilde çıkacağım konusundaki inancımı güçlendirmektedir.

F.Bahçeli Sefa iki yöneticiyi yaktı


Geçtiğimiz hafta boyunca önce Emniyet Müdürlüğü ’nün, daha sonra ise Adliye’nin önünden bir an olsun ayrılmayan, dualarıyla bana destek veren tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Kardeşlerimden suçsuzluğumuza olan inançla dua etmeye devam etmesini, Allah’ın adaletinden zerre şüpheye düşmemelerini diliyorum. Yine bu vesileyle dostlarım ve kardeşlerimden Fenerbahçemize sahip çıkmaya devam etmelerini, tüm saf duygularıyla tribünlerdeki yerlerini almalarını ve bu tuzağı kuranların organize edebileceği her türlü kumpas karşısında sabır ve inançla, tahriğe kapılmadan durmalarını istiyorum.

Şimdiye kadar dava bildiğim bu yolda rahatımı ve huzurumu tek bir saniye dahi düşünmemiş olsam da merak eden kardeşlerimiz için kısaca belirtmek isterim ki sağlığım ve moralim iyidir. Hepiniz Allah’a emanet olun."

Fenerbahçe 'yabancı'dan çark etti!