Sekiz Aslan evde kalacak

Galatasaray'da, teknik direktör Fatih Terim'in kafasındaki takım şekillenmeye başladı.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

SEEFELD - Galatasaray'da, teknik direktör Fatih Terim'in kafasındaki takım şekillenmeye başladı. 31 futbolcuyla çalışmalara başladıklarını belirten Terim, Amsterdam Turnuvası'na 23 oyuncuyla gideceklerini söyledi. Takımdan gönderilecek sekiz futbolcu ise büyük ölçüde Hertha Berlin maçına kadar belli olacak. Dün bir basın toplantısı düzenleyen Fatih Terim'in, altını çizdikleri...

  • 15 günü dolu dolu, tek gün izin yapmadan geçirdik. Hergün yardımcılarımla son durumu değerlendiriyoruz. Fiziksel açıdan belli bir noktaya geldiğimiz ortada. Arkadaşlık adına çok önemli yollar katettik. Sevindirici bir görüntü var. İki futbolcumuza izin vermiştik, onları diğerlerinin programına yetiştirmemiz lazım. Inter ve Liverpool maçları genel anlamda dengemizi ortaya çıkaracak.
  • Bir onbiri sahadan çıkarıp diğer onbiri koyuyoruz farketmiyor. Bu nedenle memnunum. Oyuncularımın kamptaki istek ve arzularından, profesyoneliklerinden çok memnunum. Amsterdam Turnuvası'na 20 oyuncu 3 kaleci düşünüyorum.
  • Prates ve Orhan Ak diğer arkadaşlarından bir adım öndeler. Daha çabuk uyum sağladılar; ben de onlara daha fazla şans verdim. Bir de zorunluluk var tabii; bazı noktalarda fazla oyuncumuz yok.
  • Sabri'ye ayrı bir parantez açmak lazım. Genç. İstiyor ve birşeylere talip. Gelene yol vermek gibi niyetim var. Piştiği zaman, zaten gelir formayı alır. 90 dakika oyunda kaldı, temposu düşmedi. Tabii ki bizden ve abilerinden çok şey öğrenecek.
  • Prates'in şu andaki atak gücü, defans gücünden daha iyi ama bu defans yapmayacak demek değil. Henüz, dil olarak anlaşamıyor. Eksiklerini hoş görüyoruz. Artılarını dikkate almak ona güç verir.
  • Saha içinde 7 lisan konuşuluyor. Yeni futbolcumuz Frank De Boer'in oynadığı Barcelona takımı deyim yerindeyse Birleşmiş Milletler gibi olduğu için, burada dil problemi yaşamaz.