'Selçuk artık buna da cüret ediyor'

'Selçuk artık buna da cüret ediyor'
'Selçuk artık buna da cüret ediyor'
Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın Türk Telekom Arena'da 1-0 kazandığı Torku Konyaspor maçının ardından çarpıcı tespitlerde bulundu.

RADİKAL - NTV Spor 'da yayınlanan "%100 Futbol " programının yorumcusu Rıdvan Dilmen, Selçuk İnan'ın golüyle 1-0 sonuçlanan Galatasaray -Torku Konyaspor karşılaşmasını değerlendirdi.

'Kendimizden ve takımdan eminiz'

Eski milli futbolcu, "Büyük takım diye boşuna denmiyor. Rakipler, eğer maç berabere gidiyorsa oyunun sonunda ileriye gidemezler. Büyük takım ise baskısı başlar. Galatasaray baskıyı arttırdı ve golü buldu" dedi.

BRUMA ELEŞTİRİSİ

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu'nun Bruma ısrarını eleştiren Dilmen, "Hakan Balta'nın solda oynamayıp Olcan Adın'ın tercih edilmesi mantıklı bir karar. Bruma'yı ne yapacağız? Olmadı. Hamza Hoca burada hatalı. Hamza Hoca, bu hatasından geç döndü. Hoca, Yasin Öztekin'i oyundan almakla da doğru bir karar verdi. Bazı antrenörlerin bazı oyunculara olumlu ya da olumsuz yönde takıntısı olabilir. Hamza Hoca'nı Bruma'ya karşı olumlu bir takıntısı var. Bruma ısrarı Hamza Hoca'ya sıkıntı yaratabilir. Çünkü Galatasaray, Bruma ile maç kazanmadı. Yasin, Olcan, Burak'la maç kazandı Galatasaray" ifadelerini kullandı.

SELÇUK İNAN'A ÖVGÜ

Sarı-kırmızılı oyuncuların performansını da yorumlayan Rıdvan Dilmen, "Selçuk İnan, hem maçın hem de sezonun en iyilerinden. Selçuk, kale sahalarına kadar gidip gol atacak bir oyuncu değildi. Artık onlara da cüret ediyor. Roberto Mancini ve Cesare Prandelli döneminden sonra müthiş bir güvenle oynuyor. Şampiyon olacaksan atanın ve tutanın iyi olacak. Fernando Muslera iyi mi, iyi. Burak Yılmaz gol kralı mı, evet. Felipe Melo, eski formunda değil ama inanılmaz bir iş başardı. Normalde bel fıtığı ameliyatı olanlar yengeç gibi yürürler. Melo, maça çıkıyor. İsteği, hırsı, oyun azmi eskisi gibi. Ama eski formunda tabii ki değil" şeklinde konuştu.

Hasan Kabze TT oldu