Selçuk artık Fenerbahçe'de

Fenerbahçe yönetimi, Marco Aurelio'nun ardından İstanbulsporlu Selçuk'la da her konuda el sıkıştı. Başkan Aziz Yıldırım, uzun pazarlıklar sonrası İstanbulsporlu yöneticilerler anlaştıklarını söyledi.
Haber: YALÇIN TÜRK / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe yönetimi, Marco Aurelio'nun ardından İstanbulsporlu Selçuk'la da her konuda el sıkıştı. Başkan Aziz Yıldırım, uzun pazarlıklar sonrası İstanbulsporlu yöneticilerler anlaştıklarını söyledi. Halen Fransa'da milli takım kampında bulunan Selçuk, dönüşte üç yıllık sözleşmeye imza atacak. Sarı-Lacivertli yönetim, Gaziantepsporlu İbrahim Toraman ve Trabzonsporlu Gökdeniz için de girişimlerini sürdürüyor.
Sarı-Lacivertli yönetim Sakarya'dan transfer etmeyi planladığı Mahmut için bugün masaya oturacak. Sakaryaspor genç futbolcu için 650 milyar lira bonservis ücreti istiyor. Rüştü'nün yerine ise Real Sociedad'tan Westerveld, Hırvat Pletikosa, Barcelona'nın yedek file bekçisi Enke'nin isimleri gündeme geldi.
Johnson FIFA yolcusu
Sarı-Lacivertli ekiple bir yıl daha sözleşme bulunan Samuel Johnson, alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle FIFA'ya şikayette bulunmaya hazırlanıyor. Tamer Güney'in verdiği rapor doğrultusunda yeni sezonda da takımda kalması beklenen Johnson, 340 bin dolarlık alacağının kendisine ödenmediğini belirterek, "Hem param, hem de bonservisim için gerekli şikayeti FIFA'ya yapacağım" dedi. Johnson daha önce kulübe birçok defa avukatını göndererek parasını almaya çalışmış, ancak başarılı olamamıştı.
Teknik direktör Christoph Daum kamp öncesi hiçbir futbolcudan mazeret duymak istemediğini ve milli takım kampındaki oyuncular dışında herkesin 1 Temmuz'da Samandıra Tesisleri'nde olmasını istedi. Alman teknik adam yeni sezon kampında oyuncularına sıkı bir çalışma programı uygulayacak. Futbolcular günde üç idman yapacak, disiplinsiz davranlara ağır cezalar verilecek. Ayrıca medya mensuplarına da kısıtlamalar getirildi. Tesislerde muhabirlerin istedikleri gibi dolaşmasına izin verilmeyecek. Ayrıca medya için özel bir yer yapılacak ve sadece buradan haber ve görüntü almalarına izin verilecek.
Antalya'da tatilini sürdüren Ukraynalı Sergei Rebrov, Daum'la yeni sezonda şampiyon olacaklarını iddia etti. Alman teknik adamın çok iyi bir kariyeri sahip olduğunu vurgulayan Rebrov, sözlerini şöyle sürdürdü: "Daum kendini kanıtlamış bir antrenör. Fenerbahçe için bu çok önemli şans. Onunla yeni sezonda başarılı olacağımızdan hiç şüphem yok. Hem profesyonel, hem de oyuncularla iletişimi çok iyi. Geçen sezonki hataları tekrarlamazsak, yeni sezonda şampiyon biziz." Öte yandan geçen hafta satışa sunulan 6 bin kombine biletten 400'ü satıldı. Ceyhun da bir operasyon geçirdi.