Selçuk İnan'dan duran top açıklaması

Selçuk İnan'dan duran top açıklaması
Selçuk İnan'dan duran top açıklaması
Galatasaraylı futbolcu Selçuk İnan, 2-1 kazandıkları Sivasspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

İSTANBUL (AA) - Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Selçuk İnan, kendisine verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştığını vurgulayarak, şunları kaydetti:
"Drogba ya da Sneijder olmadığında daha iyi oynuyorum diye bir şey yok. Onlar olmadığında ofansif yük biraz daha fazla biniyor diye, öyle düşünüyor olabilirsiniz. Ben açıkçası sadece gol atıp, asist yaptığımda iyi olduğumu düşünmüyorum. Ülkemizde skora dayalı değerlendirme oluyor. Gol attığımda gözünüze daha iyi gelebilirim ama ben verilen görevi yapmaya çalışıyorum. Eğer asist ya da gol nasip olursa, bu benim için ekstra sayılıyor."
Mücadelede kazanılan ikinci penaltı sonrasında Drogba ile aralarında geçen kimin kullanacağı yönündeki konuşmanın sorulması üzerine Selçuk, "Penaltı pozisyonunda Drogba kullanmak istedi. Biz Drogba'ya saygı duyuyoruz. Sneijder, Burak veya Umut, kim kullanmak isterse gelip kullanabilir. Bu aramızda çözdüğümüz bir olay. İlk penaltıda ben kullanmak istedim ve arkadaşlarım bana saygı duydu. İkincisinde de Drogba atmak istediğini söyledi. Ben de 'kullanabilirsin' dedim. Bu konuları aramızda çözüyoruz" şeklinde konuştu.

Olaylı maçta gülen Aslan


TARFTARLARIN FLORYA'YI ZİYARETİ

Selçuk İnan, sarı-kırmızılı taraftarların hafta içinde Florya Metin Oktay Tesisleri'ne gelerek, futbolculardan daha istekli oynamalarını istediklerini dile getirdi.

Her takımda olabileceği gibi kendilerinin de düşüş yaşayabileceğini anlatan deneyimli oyuncu, "Yaklaşık 30 milyon taraftarımız var ve hepsini temsilen sahaya çıkıyoruz. İki sene önce transfer olduğumda Galatasaray kötü durumdaydı. İki senede iki şampiyonluk, iki TFF Süper Kupa, bir de Emirates Kupası'yla 5 kupa kaldırdık. Kötü durumda değiliz ama bir düşüşte olabiliriz. Bunu hem futbolcular hem de takımlar yaşayabilir" ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılı taraftarlardan vefa beklediğini dile getiren Selçuk İnan, şöyle konuştu:
"Ben ne olursa olsun Galatasaray taraftarlarından vefa bekliyorum. Benim bildiğim kadarıyla vefalılar ve hep öyleydiler. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da öyle olacaklar. Aramızda bir şey olmadı. Sadece bizden daha çok mücadele etmemizi istediler ve bizlere inandıklarını söylediler. Zaten her maçta elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Gerek şanssızlıklar, gerekse konsantrasyon eksikliğinden bazı maçları kaybettik. Ama biz Galatasaray'ız ve büyük bir takımız. Bunların hepsinin üstesinden gelebilecek durumdayız. 9 puan geride olabiliriz ama bu kapanmayacak bir fark değil. Biz nasıl bundan önce puan kaybettiysek, rakiplerimiz de kaybedecektir."

ERAY: İYİ BİR MAÇ ÇIKARDIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM

Galatasaray'ın genç kalecisi Eray İşcan, son dönemde kötü sonuçlar aldıklarını ve bu nedenle Sivasspor maçına özel olarak hazırlandıklarını ifade ederek, "Ben iyi bir maç çıkardığımızı düşünüyorum. Çok koştuk, mücadele ettik. 3 puanı aldığımız için çok mutluyuz" dedi.

Kaleci antrenörü Claudio Taffarel ile iyi çalışmalar yaptıklarını ve kendisini maçlara iyi hazırladığını belirten Eray, takım savunmasıyla ilgili soruyu, "Takım arkadaşlarımı eleştirmek gibi olmasın ama savunmamız biraz kötü durumda şu zamanlarda. Böyle durumlarda kalecinin ön plana çıkması lazım. Biz de Muslera'yla elimizden geleni yapıyoruz" şeklinde yanıtladı.