Selçuk İnan'ı yakacak hareket

Selçuk İnan'ı yakacak hareket
Selçuk İnan'ı yakacak hareket
Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanan olaylı derbi için flaş bir gelişme yaşanıyor.

Karşılaşmanın hakemi Fırat Aydınus'un verdiği saha içi raporunun yanı sıra gözlemcilerin de soyunma odasındaki kavgaları Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) sunduğu öğrenildi. Özellikle de olayların çıktığı pozisyonu izleyecek olan TFF ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) yetkililerinin, ek cezaları TV görüntüsü ile verebileceği belirtildi.

'Yasayı hiç uygulamazsanız...'


Eurosport Türkiye'den Alper Aslan'ın haberine göre; Aydınus, sahaya taraftarların indiğini yardımcı hakem ve 4. hakemin kulaklığına duyurmasıyla soyunma odası koridoruna doğru hareket etti. Ancak bu anlara gelene kadar çıkan kırmızı kart ve saha içinin karışmasıyla birlikte bazı futbolcuların da rapora girecek hareketlerde bulunduğu belirtildi.

Fırat Aydınus'un raporunda Galatasaray 'ın Brezilyalı futbolcusu Felipe Melo'nun yanı sıra rakibine saldıran Beşiktaşlı futbolcu Ramon Motta ve Brezilyalı sol bekin boğazını sıkan Selçuk İnan da var.

Ve TFF'den açıklama geldi


TEDBİRLİ SEVK OLABİLİR

Cezalar sadece bu raporlara bağlı olmayacak. Gözlemcilerin soyunma odası koridorlarında yaşadıklarını da rapor etmesinin ardından iki takım futbolcuları da ceza alabilecek. Önce Galatasaray, kısa bir süre sonra da Beşiktaşlı futbolcuların soyunma odasına gitmesiyle bir anda koridorların da karıştığı ifade edildi.

Yarın iki takım oyuncularının da tedbirli veya tedbirsiz olarak Disiplin Kurulu'na sevkedilmesi bekleniyor. Eğer raporda yer alan futbolcular tedbirli olarak sevk edilirlerse, cezalar Perşembe günü açıklanmasa bile söz konusu oyuncular bu hafta sahaya çıkamayacaklar. Ancak karar hızlı bir şekilde Perşembe günü açıklanırsa, itiraz süreci başlayacak.

Bakan Kılıç'tan derbi açıklaması