Selçuk Şahin'den savunma

Şampiyonluk yarışında büyük önem taşıyan, Beşiktaş karşısında Fenerbahçe'nin 1-0 üstün tamamladığı maçta rakip taraftarlara yönelik bir el hareketinde bulunarak derbinin en çok konuşulan isimlerinden biri olan Sarı-Lacivertli takımdan Selçuk Şahin...

İSTANBUL - Şampiyonluk yarışında büyük önem taşıyan, Beşiktaş karşısında Fenerbahçe'nin 1-0 üstün tamamladığı maçta rakip taraftarlara yönelik bir el hareketinde bulunarak derbinin en çok konuşulan isimlerinden biri olan Sarı-Lacivertli takımdan Selçuk Şahin kendisini savundu. Fenerbahçe'nin dün yaptığı idmandan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Selçuk, "Yaptığım parmak işareti Beşiktaş tribününe değil, bizim yedek kulübesinin üzerindeki birkaç taraftaraydı. Gözümüzün içine baka baka ana avrat küfür ettiler" dedi.
Yaptığı hareket nedeniyle hatalı olduğunu kabul eden orta saha oyuncusu, "Aşırı tahrik vardı. Dayanamadım o an ve öyle bir el hareketi yaptım. Bugün olsa yine aynı şeyi yaparım. Dışarıda sizi gördüğünde imza isteyen insanlar, tribüne çıkınca aslan kesiliyorlar. Küfürler hiç hoş değildi, ama yine de parmak hareketinde hatalı olduğumu düşünüyorum" diye konuştu. Maç sonrası Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilen Selçuk, konuya ilişkin olarak ise "Sevinç gösterilerimde hatalı olduğumu düşünmüyorum. Bunlar futbolda olan şeyler, ceza alacağımı sanmıyorum" yorumunu yaptı.
Beşiktaş maçının son yarım saatinde forma giyen Selçuk, derbinin ardından sıkça konuşulan 'çekirge' konusuna da açıklık getirdi. İddia edildiği gibi soyunma odasına giderken, "Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar" sözlerini bağırarak söylemediğini ifade eden Sarı-Lacivertli futbolcu şunları söyledi: "Sadece kendi aramızda bir konuşmaydı. İbrahim Üzülmez'in abarttığını düşünüyorum. Art niyetim olsa, çıkar basın önünde söylerdim, ama kendisi çıktı söyledi. İbrahim ağabey milli takımdan arkadaşım, aramızda hiçbir zaman kötü bir şey olmaz."
'Kimse delikanlılığıma laf edemez'
İbrahim Üzülmez'in maç sonrası söylediği "Delikanlı adam soyunma odası önünden geçtikten sonra değil, soyunma odasını önünde o sözleri söyler" sözlerine de tepki gösteren Selçuk, "Kendisi çok sevdiğim biridir, fakat ne İbrahim ağabey ne de bir başkası benim delikanlılığım hakkında konuşamaz" diye konuştu. (Spor Servisi)