Selçuk Yula unutulmadı

Selçuk Yula unutulmadı
Selçuk Yula unutulmadı
Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Fenerbahçe'nin efsane futbolcusu Selçuk Yula, sarı-lacivertli takımın Salzburg ile oynayacağı maçta unutulmadı.

Fenerbahçeli futbolcular, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanan Red Bull Salzburg karşılaşması öncesi, ön tarafında 'Kalbimizdesin büyük kaptan', arka tarafında 'Selçuk Yula 9' yazan tişörtlerle ısınmaya çıktılar. Ayrıca futbolcular, formalarının koluna UEFA'dan alınan izinle siyah bant taktılar.

Bir yıldız kaydı


Statta "Büyük kaptan Selçuk Yula seni unutmayacağız" pankartı açılırken, sarı-lacivertliler sahaya çıktığı sırada skor tabelasında "Kaptanımızı kaybettik başımız sağ olsun" yazısı yer aldı.

Karşılaşma 1 dakikalık saygı duruşunun ardından başlatılırken, saygı duruşu sırasında bütün tribünler Yula'yı alkışladı.

"Arkadaşım, kardeşim Selçuk Yula..."

EMRE YOK, ALPER YEDEK

Fenerbahçe , ilk maça göre iki oyuncu değişikliğiyle sahaya çıktı. Salzburg'daki ilk maçta 11'de yer alan Emre Belözoğlu sakatlığı nedeniyle 18 kişilik kadroda yer almazken, teknik direktör Ersun Yanal, ilk maçta 11'de sahaya sürdüğü Alper Potuk'u da bu kez yedek soyundurdu. Yanal, bu futbolcuların yerine Cristian ve Sow'u 11'de görevlendirdi.

Emre'nin yanı sıra Krasic ve Stoch ile sakatlığı bulunan Egemen Korkmaz da 18 kişilik kadroda bulunmadı. Fenerbahçe'nin 11 kişilik kadrosunda 8 yabancı futbolcu yer aldı.
 
Avusturya temsilcisi ise Fenerbahçe karşısına ilk maçtan tek değişiklikle çıktı. İlk maçta 11'de yer alan Schwegler sakatlığı nedeniyle bu akşam 18 kişilik kadroda bulunmazken, bu futbolcunun yerine Florian Klein 11'e girdi.
 
NOTLAR

- Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yer yer boşluklar görünse de tirbünlerin büyük bölümü doldu.
 
- Fenerbahçe Kulübü, Avusturya temsilcisinin yöneticileri ve UEFA temsilcilerine Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yemek verdi. Yemeğe, kulüp yönetim kurulu adına Turhan Şahin ve Serdar Erkan'ın yanı sıra dış ilişkiler müdürü Turgut Acar katıldı. Red Bull Salzburg takımını ise onursal başkan Rodi Quenhenberger, sportif direktör Ralf Rangnick, genel menajer Jochen Sauner ve takım menajeri Christoph Freund temsil etti.
 
- Karşılaşma öncesi Türk Telekom kale arkası üst tribünde kavga çıktı. Tribünde oluşan kargaşa daha sonra sona erdi.