Selçuk'tan iki kupa sözü

Fenerbahçe'nin sezon başında İstanbulspor'dan transfer ettiği Selçuk Şahin kendine yönelik yapılan eleştirilere sert yanıt verirken, sezon sonunda iki kupayı da kazanacaklarını söyledi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin sezon başında İstanbulspor'dan transfer ettiği Selçuk Şahin kendine yönelik yapılan eleştirilere sert yanıt verirken, sezon sonunda iki kupayı da kazanacaklarını söyledi. Ümit Milli Takım'ın genç oyuncusu taraftarlardan da sabırlı olmalarını bekliyor.

  • Kötü oynadığıma inanmıyorum. Çünkü bana verilen her görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Ancak yüzde yüz performansla oynadığım söylenemez. Kısa sürede eski performansıma kavuşacağımı ümit ediyorum.
  • Sezon başından bu yana forvete yakın oynamama rağmen gol atamıyordum. Bu şanssızlığımı Ankaragücü maçında kırdım. Şu anda psikolojik olarak çok rahatladım. Fenerbahçe, İstanbulspor'dan çok farklı bir ekip. Bu takımın formasının sorumluluğu taşımak çok zor. Ama bu formayı giymekten gurur duyuyorum. Bu formayı kimseye vermeye niyetim yok. Fenerbahçe ile üç yıllık sözleşmem var. Bu ekipte kalıcı olmayı hedefliyorum.
  • Fenerbahçe'nin bugünlere gelmesinde Başkan Aziz Yıldırım'ın rolünün çok büyük olduğunu düşünüyorum. Görevde bulunduğu sürede önemli işlere imza attı. Ancak kulübün bu süre içinde bir kez şampiyon olması çok üzücü. Daum yönetimde bu sezon iki kupayı da müzemize götürmek için mücadele edeceğiz. Bu kupları başkanımız Yıldırım'a armağan edeceğiz.
  • Beşiktaş ile olan puan farkını eksik maçımızı da hesaba katıp, 6 puan olarak görüyoruz. Bu farkı üç puanlı sistemde kolay kapanır. Devre arasında takıma yapılacak takviyelerle daha güçleneceğiz. İkinci yarıda bu takımın neler yapacağını herkes görecek. Taraftarımızın sabırlı olup bizi sonuna kadar desteklemelerini bekliyoruz. Zaten şimdiye kadar desteklerini bizden esirgemediler. Biz de onları sezon sonunda mutlu edeceğiz.
  • Daum'un bu takım için büyük bir şans. Ben böyle hırslı, istekli ve disiplinli bir teknik adamla ilk kez çalışıyorum. Herşeyi yerli yerinde ve zamanında yapmayı çok iyi biliyor. Bizi iyi motive ediyor. Biz de elimizden geldiğince disiplinli çalışıyoruz.
  • Van Hooijdonk tam bir profesyonel. Attığı gollerle takımı her sırtlıyor hem de bizi ateşliyor. Her serbest vuruş kullandığında hepimiz gol sevincine hazırlanıyoruz. Açıkçası Ankaragücü maçında kullandığı serbest vuruşun gol olacağını tahmin etmedim. Ama öyle bir vurdu ki, hepimiz hayretle kendisini izledik. Recep ve Volkan zaman zaman eliştiri alıyor. İkisi de çok genç. Kendilerini haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Kalecilik futbolda en zor mevkidir. Biraz sabırlı olmak şart.