Semih Kaya için rekor bonservis

Semih Kaya için rekor bonservis
Semih Kaya için rekor bonservis
Transfer döneminde fırtına gibi esen Galatasaray, diğer yandan kadrosundaki önemli isimleri takımda tutmak için büyük bir çaba harcıyor.

Bu sezon başında Burak Yılmaz için Lazio'dan gelen 5 milyon euroluk teklifi 'yetersiz' bulduğu için geri çeviren Galatasaray , şimdi de Semih Kaya için gelecek olası teklifler için gardını almaya çalışıyor.

Aysal istemediği sürece seçim yok


Sporx.com'da yer alan habere göre; Milli stoper ile olan sözleşmesi Mayıs 2016'da sona erecek Galatasaray, genç oyuncusunun yıllık 600 bin euro olan ücretini kademli olarak 1.6 milyon euro seviyesine yükseltmişti. Roma ve Manchester United'ın ısrarlı bir şekilde takip ettiği Semih Kaya için özellikle Napoli'nin ilgisi kısa bir süre oyuncunun menajeri Fazlı Özdemir tarafından da doğrulanmıştı.

BONSERVİS BEDELİ 13 MİLYON EURO

Semih için şu ana kadar Galatasaray'a bir teklif gelmediğini ifade eden sarı-kırmızılı yetkililer, genç savunma oyuncusunun uzun yıllar sarı-kırmızılı formayı giymek istediğini dile getirdi. Genç yıldız için 13 milyon euro bonservis bedeli belirleyen Galatasaray Yönetimi, bu rakamı getiren kulüp ile görüşmeler başlanabileceğinin sinyallerini verdi.

Milli futbolcu, 13 milyon euro karşılığında başka bir takıma transfer olursa, 12 milyon euroluk Arda Turan transferini geride bırakacak ve Türk futbol tarihinin en pahalı yerli transferi olacak.

Melo şokta! Yine kadroda yok