Semih Saygıner yeniden şampiyon

Semih Saygıner yeniden şampiyon
Semih Saygıner yeniden şampiyon
7 yıl ara verdiği bilardoya geri dönen Semih Saygıner, Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası'nda birincilik kürsüsüne çıktı. Saygıner, Aralık ayında Bordeaux'da yapılacak Dünya Bilardo Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek 3 isimden biri oldu.

Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası'nın 3. etap müsabakaları Kayseri'deki Erciyes Kardan Adam Tesisleri'nde yapıldı. 7 yıl ara verdiği bilardoya yeniden dönen Semih Saygıner şampiyonluğa ulaştı.

Geçen yıl Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan’ın girişimleriyle bilardoya geri dönen Semih Saygıner, 2 yıla ihtiyacı olduğunu söylemişti. Saygıner Kayseri-Erciyes'te gerçekleşen Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası 3. Etap'ında ilk 3 maçını kazanarak yarı finale kaldı . Yarı final maçında Muammer Rahmet'i 40-24 mağlup eden Saygıner finalde Birol Yılmaz' ı muhteşem bir performansla 40-12 mağlup ederek Türkiye 3 Bant Bilardo şampiyonası 3. Etap şampiyonu oldu. 12 staka 40 sayıya ulaşırken, bir stakada 14 sayı birden çekme başarısı gösterdi.

Semih Saygıner ile Birol Uymaz arasında oynanan final maçını 12 ıstakada 40-12 kazanan Semih Saygıner, uzun bir aradan sonra döndüğü bilardo sporunda ilk büyük başarısına imza atmış oldu. 2015 başında resmi müsabakalarda yer almaya başlayan Saygıner, 12 staka 40 sayıya ulaşırken, bir stakada 14 sayı birden çekme başarısı da göstererek müthiş bir performans sergiledi.

Türkiye şampiyonasının final etabı olan 4.etap müsabakaları 22-25 Aralık tarihlerinde Kırşehir'de gerçekleşecek.

DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA

Semih Saygıner, bilardo kariyerine bir zafer daha eklerken, Aralık ayında Bordeaux'da yapılacak Dünya Bilardo Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek 3 isimden biri oldu. Saygıner ile beraber Türkiye'yi Tayfun Taşdemir ve Adnan Yüksel ülkemizi temsil edecek. Uğur DEMİRKIRDI (DHA)