Semih Şentürk gerçeği

Semih Şentürk gerçeği
Semih Şentürk gerçeği
Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra yoluna Antalyaspor'da devam eden olan Semih Şentürk, eski takımına karşı oynayıp oynamayacağına kendisi karar verecek.

Semih Şentürk'ün Fenerbahçe ile bir protokol imzaladığı iddia edilirken, bu protokolde golcü futbolcunun 'sarı-lacivertli takıma karşı forma giyemeyeceği' yazdığı iddia ediliyordu.

Hürriyet Gazetesi'nden Ahmet Ercanlar'ın haberine göre; gerçekten böyle bir protokol var. Fenerbahçe, Semih'e bonservisini ücretsiz verirken bir protokol imzalatmış ve Fenerbahçe’ye karşı oynamama şartı öne sürmüştü. Peki bu protokolün TFF nezdinde bir geçerliliği var mıydı?

Yanıt hayır oldu. TFF bu tarz özel protokolleri tanımıyor. TFF’nin önüne bir bir prtokol geldiği zaman herhangi bir geçerliliği yok. Yani Semih, Fenerbahçe’ye karşı isterse oynayabilir.

Sarı-lacivertlilerin eski nöbetçi golcüsü, altyapısından yetiştiği takıma karşı forma giyip giymeyeceğine kendisi karar verecek. Çünkü protokol aslında resmi bir durum değil sadece bir centilmenlik anlaşması. Yani Semih, Fenerbahçe Kulübü'ne aslında bir söz vermiş durumda; Size karşı forma giymeyeceğim.

Bu konuda son karar Semih Şentürk’ün olacak. Eğer oynamak isterse önünde hiçbir engel olmayacak.