Şen hedef gösterdi: Fener Avrupa Şampiyonu olmazsa suçlu Zico'dur

Eski Fenerbahçe başkanı Ali Şen, kendine özgü desteksiz iddialarını sürdürüyor. '11 Altın Adam' jüri toplantısına katılan Şen, bu kez de Sarı-Lacivertli takımın çalıştırıcısı Zico'yu hedef gösterdi.

İSTANBUL - Eski Fenerbahçe başkanı Ali Şen, kendine özgü desteksiz iddialarını sürdürüyor. '11 Altın Adam' jüri toplantısına katılan Şen, bu kez de Sarı-Lacivertli takımın çalıştırıcısı Zico'yu hedef gösterdi. Zico'nun iyi bir futbolcu olduğunu herkesin bildiğini, ancak takım yönetmenin ayrı bir şey olduğunu ifade eden Şen, "Zico'nun çok zeki olduğuna inananlardan değilim. Zeki bir insan, dengelerin Fenerbahçe lehine geliştiği, futbolcularını gazetelerin manşet yaptığı bir dönemde bu avantajları kullanamıyorsa, orada futbolu yöneten kişinin zekâsının kıt olduğunu düşünüyorum. Kadro müthiş, her şey müthiş, sekiz maçta 11 puan kaybediyorsunuz" diye konuştu.
Yönetim kurulunun, Brezilyalı teknik adama bütün imkanları sağladığını ifade eden Şen, şöyle konuştu: "Fenerbahçe bu sene Şampiyonlar Ligi şampiyonu olamıyorsa, yahut grupta üçüncü olup UEFA'da devam eder ve şampiyon olamazsa tek kişide kabahat bulurum, Zico. Bu kadro şampiyonluğu getirebilecek bir kadrodur. Kulüp, yönetim... Sadece Fenerium'da 40 milyon dolar gelir var. Geçen yıl final oynayan takımların her ikisinden de Fenerbahçe taraftarı tribün olarak, para olarak daha üstün. Ayrıca geçen yıl 70 puanla şampiyon olan antrenörün değişmesi lazım mı? Ben olsaydım değiştirirdim. Çünkü Fenerbahçe'nin bugün hem Avrupa'da hem Türkiye'de şampiyon olması gayet kolaydır. İnanacaksınız, futbolcuyu da inandıracaksınız." Bu sezon ligde 22 puan kaybeden takımın şampiyonluğu kazanacağını düşündüğünü belirten Şen, "Fenerbahçe bundan sonra ancak 11 puan kaybeder. Eğer yapamazsa Ocak ayında Zico olmaz" dedi.
'Küfürü biraz idare edin'
Kulüp başkanlarının da artık küfür etmeye başladığı ifade edilerek, başkanlara bir mesajının olup olmadığı sorulan Ali Şen, bir Gençlerbirliği maçında yaşadığı olayı anlattıktan sonra, "Birisi küfür ediyorsa karşıda mutlaka bir tırmalayan vardır. Sokakta küfür ediliyor, başkan etmesin mi? Küfürü biraz idare edin" şeklinde cümleler kullandı. Şen, 'Başkanların küfür etmesini mazur görürsek, küfür nasıl bitecek?' sorusu üzerine ise geçmişte bu durumdan en çok rahatsızlık çeken birisi olduğunu hatırlatıp, esprili konuştuğunu ifade etti. (Spor Servisi)