Sen misin Kıraç'ın ihracını isteyen!

Sen misin Kıraç'ın ihracını isteyen!
Sen misin Kıraç'ın ihracını isteyen!
TT Arena'nın yollarınınyapılması için İnan Kıraç'ın üyelikten atılmasını isteyen Galatasaray'ın eski yöneticisi Işın Çelebi, kesin ihraç istemiyle kulüp disiplin kuruluna sevk edildi.

İSTANBUL – Galatasaray 2. Başkanı Ali Dürüst’le Türk Telekom Arena’nın yolları için yaptığı görüşmede ‘İnan Kıraç’ı atın yollar açılsın’ dediği iddia edilen Işın Çelebi disiplin kuruluna sevk edildi.  Işın Çelebi, disiplin kuruluna sevk edildiğini doğrulayarak, "Neden sevk edildim; herhalde stadı yerin 7 kat dibinden çıkartıp yaptığım, Riva arazisinin ruhsatını aldığım, Riva’nın değerini 50 milyon dolardan, 300 milyon dolara yükselttiğim için..." dedi.

ÇELEBİ NE DEMİŞTİ?

Basına yansıyan haberlere göre, Galatasaray stadın tamamlanması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’dan da Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’tan randevu alamadı. Yoğun çabalar sonrasında Spor İl Müdürlüğü’nden ise ancak randevu alınabildi. Ancak yolların tamamlanması için yine de somut bir adım atılamadı.

Aysal yönetimi son çare olarak Adnan Polat yönetiminden yardım istedi. Kapısını çaldıkları isim ise Polat yönetiminin ikinci başkanı, eski bakan Işın Çelebi’ydi. G.Saray 2. Başkanı Ali Dürüst selefi Çelebi’yi yaklaşık 1 ay önce telefonla arayarak Türk Telekom Arena’nın yollarının tamamlanması için yardımcı olmasını istedi. Ancak Çelebi’nin “Size seve seve yardımcı olurum. Ancak sadece benim yardımcı olmamla bitmez. İnan Kıraç’ı üyelikten çıkarırsanız G.Saray’a bütün yollar açılır. Atmazsanız ben de bir şey yapamam” cevabı verdi.