Şener'den Aydınlar'a salvo

Şener'den Aydınlar'a salvo
Şener'den Aydınlar'a salvo
TFF eski başkanı Aydınlar'ın uzun süren sessizliğini bozduğu basın toplantısındaki açıklamaları Trabzonspor'u ayağa kaldırdı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın, "Şike yapıldığı tesbit edildiği takdirde o yılı yok sayacaktık" ve "UEFA bize sorsaydı F.Bahçe'nin yerine Trabzonspor'u değil Bursaspor'u gönderirdik" demesi, dönemin Trabzonspor başkanlığını yürüten Sadri Şener'i öfkelendirdi.

Aydınlar'dan 'kupa' itirafı


Sporx.com'a açıklamalarda bulunan Şener, "Bunlar Fenerbahçe başkanı olabilmek için söylenen sözler. Mehmet Ali Aydınlar'ın bunlara ihtiyacı olmaması gerekir" dedi.

"AÇIK AÇIK İTİRAF ETTİ"

Şener, Aydınlar'ın basın toplantısında sık sık Fenerbahçe için içerde ve dışarda zarar görmemesi adına gösterdiği çabayı dile getirdiğini belirterek, "Federasyon başkanı bir kulüp için çalışıp çabalamaz. Bu çok yanlış. Mehmet Ali Bey görevi sırasında Fenerbahçe için ne çabalar gösterdiğini açık açık itiraf ediyor. O zaman kendisine sormak lazım 'Neden bu işin tarafı olan Trabzonspor için de aynı çabayı göstermedin?' diye. Bunu sorduğumuzda "Fenerbahçeliyim de ondan" mı diyecek? Bu bize Türk futbol camiasına ciddi bir ayıp oldu" açıklamasını yaptı.

"AYDINLAR'IN BUNA HAKKI YOK"

Sadri Şener, Aydınlar gibi bir yöneticinin böyle bir yanlışın içine düşmesine şaştığını belirterek, "Federasyon başkanlığı yapmış bir adam çıkıyor Fenerbahçe'yi büyük bir tehlikeden nasıl kurtardığını söylüyor. Efendim 'Ben olmasam şu olurdu, ben olmasam bu olurdu' diye anlatıyor. Bu denmez. Dememen lazım. O zaman sen taraflısın.

Trabzonspor diplomasiyi deldi, Larnaka'ya direkt uçtu


Aydınlar o toplantıda iki saat boyunca federasyon başkanlığı döneminde Fenerbahçe'nin zarar görmemesi için çalıştığını sonunda nihayet açık açık itiraf etmiş oldu. Çok büyük bir hata yaptı. Kendi taraftarlarından bu söylemlerle puan kazanıyor ama konunun bu tarafı da var. Buna Mehmet Ali'nin cevap vermesi lazım. Ben böyle bir hatalı bir konuşma yapacağını ondan beklemezdim. Mehmet Ali koca hastaneleri yöneten başarılı bir yönetici. Fenerbahçe başkanı olmak için böyle bir söyleme gerek duydu herhalde. Buna hakkı yok.

MAAŞALLAH FENERBAHÇE BAŞKANI GİBİ...

Bordo-mavili kulübün eski başkanı Şener, basın toplantısına katılan medya mensuplarına da tepki göstererek, "O basın toplantısından bir medya mensubu arkadaştan toplantının sonlarına doğru bu itiraflarından sonra Mehmet Ali Aydınlar'a 'Siz bu konuşmalarınızda TFF başkanıyken Fenerbahçe başkanı gibi hareket ettiğinizi ifade etmiyor musunuz?' diye kendisine soru yöneltmesini beklerdim. Ama kimse sormadı. Maaşallah söyledikleri ve açıkladıklarına bakarsanız federasyon başkanlığı görevinde Fenerbahçe başkanı gibi çalışmış.

Aydınlar'dan flaş açıklamalar