Şener'den UEFA yorumu

Şener'den UEFA yorumu
Şener'den UEFA yorumu
Trabzonspor'un eski başkanı Sadri Şener, UEFA Tahkim Kurulu'nun Fenerbahçe'ye verdiği cezayı değerlendirdi.

Sadri Şener, şike davası süecinde büyük bir hukuk mücadelesi verildiğini belirterek "Çok acılar çektik, ama her şeye değdi. Taraftarlarımız Türkiye ’de şike yapıldığını ispatlamak için yaptıkları eylemlerle sürece destek oldular. Sonuçta öyle ya da böyle karar çıktı. UEFA Tahkim Kurulu, Disiplin Kurulu kararını az bir değişiklikle onadı. Bizler de 3 Temmuz'da acılar çektik. Gelinen bu nokta, çekilen acıları bir nebze olsun hafifletti. Bu kararın çıkmasında katkısı olan herkese teşekkür etmek gerek" dedi.

Trabzonspor'dan ilk açıklama


Haber61'e konuşan Sadri Şener, "Artık Şike konusunda Avrupa ’da bitti, sıra Türkiye’ye geldi. Asıl mücadele şimdi başlıyor. TFF’den Trabzonspor’un kupasını almak için camia tek ses olmalı. Çünkü TFF, Trabzonspor'a kupasını vermemek için diireniyor. Emin olun her türlü oyunu yapacaklardır. Onun için herkes bu süreçte Trabzonspor’a destek olmalı. Trabzon tüm dinamikleriyle tek ses çıkarmalı. Bizi bıraktıkları gibi inşallah bu mücadelede yeni yönetimi yalnız bırakmazlar. Asıl mücadeleyi yeni yönetim verecek. Ancak ne tür bir hazırlık yapıyorlar bilmiyorum. Ya da hazırlıkları var mı, onu da bilmiyorum. Ama mücadeleye hazır olmalılar, kupayı Trabzon’a getirmeliler" şeklinde konuştu.

Trabzonspor'un yeni formaları


Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu'nun kendisini Anayasa Mahkemesi'ne bireysel olarak şikayet ettiğini belirten Şener, "Trabzonspor’da başkanlık görevini bırakanlar 3 gün sonra unutulurken, maalesef ben hala işin içindeyim. Emre Bölezoğlu beni Anayasa mahkemesine şikayet etmiş. Yine uğraşacağım bu işlerle demek ki. Bana huzur yok herhalde. Emre olayı farklı. Emre'ye UEFA’dan ırkçı söylemden ötürü ceza gelirse bu ceza öyle hafif bir ceza olmayacak. Irkçılığa da UEFA’da ağır ceza var. Zokara’ya söyledikleri ispat edilirse o daha ağır bir ceza alacak. Onun için de her yolu deniyor. Ne yapalım kaderimiz bu. 3 Temmuz sabahı nasıl gittiysek, daha sonra da mahkemede nasıl hukuk mücadelesi yaptıysak yine yapacağız. Kaderimiz bu demek ki. Herkes benimle uğraşıyor" ifadelerini kullandı.

Malouda adım adım Trabzonspor'a