Şenes Erzik'ten ilginç Messi benzetmesi

Şenes Erzik'ten ilginç Messi benzetmesi
Şenes Erzik'ten ilginç Messi benzetmesi
UEFA'nın eski Asbaşkanı Şenes Erzik, Tiflis'teki UEFA Süper Kupa mücadelesinde izlediği Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi için ilginç bir benzetmede bulundu.

Şenes Erzik, "Artık bir kez inandım ki Messi bu gezegenin futbolcusu değil. İnanılmaz hareketler ve futbol topuna hükmedişi benim bu yorumu yapmama neden olan en büyük faktördür" dedi.

"PELE VE MARADONA BAŞKA, MESSİ BAŞKA"

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük yıldızlarını izleme fırsatı bulduğunu ifade eden Erzik, "Elbette Pele ve Maradona'nında büyük özellikleri vardı. Elbette onlarda dönemin en süper isimleriydi. Ancak bu Messi bu isimleri kıyasladığımda bana bir Dünyalı olarak gelmiyor." diye konuştu.

"BİR TEK KOPYASI VAR"

Barcelona 'nın yıldızının her maçta ortaya koyduğu futbolun yanısıra Gürcistan'da oynanan Sevilla karşılaşmasında kullandığı üç frikik pozisyonu ile de görüşlerini açıklayan Şenes Erzik, sadece bir kopya çektiğini de öne sürdü. Erzik şöyle konuştu:
"Frikikleri çok çalıştığı aşikar. Ama adımlamasına ilk kez tanık oldum. Onu da Cristiano Ronaldo'dan kopya çekmiş. Diğer hünerleri hep becerisini ortaya koyan hareketlerdi. Ama Ronaldo'dan da birşeyler kapmış" şeklinde konuştu. (DHA)