Şenes Erzik'ten şike suçlamasına yanıt

Şenes Erzik'ten şike suçlamasına yanıt
Şenes Erzik'ten şike suçlamasına yanıt
FIFA İcra Kurulu üyesi Şenes Erzik, twitter'da hakkında ortaya atılan 'Türkiye'de şikeyi örtbas etmekle suçlanıyor' iddiasına sert çıktı: Elin yabancısı bana çamur atmak için bunları yazmış...

FIFA’daki gelişmeler dünya futbolunu sarsmaya devam ediyor. Olaylar ABD'de açılan yolsuzluk davasıyla başlamış, FIFA'nın üst düzey yöneticileri, rüşvet alma ve kara para aklama gerekçesiyle 27 Mayıs'ta Zürih'te düzenlenen operasyonla gözaltına alınmıştı.

Bugün 'ün haberine göre; FIFA İletişim ve Halkla İlişkiler Direktörü Walter De Gregorio görevinden ayrılırken rüşvet aldığını itiraf eden FIFA İcra Kurulu'nun eski üyesi Chuck Blazer ömür boyu futboldan men edilmişti. FIFA Başkanı Sepp Blatter, 29 Mayıs'taki kongrede 5. kez başkanlığa seçilmiş, 4 gün sonra istifa edeceğini ve yeni seçime gidileceğini açıklamıştı. Adaylığını açıklayan FIFA eski Başkan Yardımcısı Chung Mong-joon 6 yıl futboldan men edilmişti. FIFA Etik Kurulu, FIFA Başkanı Blatter, UEFA Başkanı ve FIFA Başkan Yardımcısı Platini ile FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke'ye de 90 gün men cezası verdi.

"BENİ İLGİLENDİREN BİR DURUM YOK"

Bütün bunların üstüne twitter’da ‘sportingintelligence’ isimli hesaptan yapılan paylaşım gözleri FIFA İcra Kurulu üyesi Şenes Erzik’e çevirdi. Erzik, Türkiye ’deki şike olaylarını örtbas etmekle suçlandı. İngiliz Daily Mail de bu iddiayı sütunlarına taşıdı.

Erzik, “FIFA İcra Kurulu’nda yer aldığım için yorum yapamam ve konuşamam. Beni ilgilendiren bir durum yok. Twitter’da bazı şeyler yazıyorlar. Bu iddia yabancı basında çıkmış. Yabancıya mı güveniyorsunuz, bana mı? Elin yabancısı bana çamur atmak için bunları yazmış. Beni bu olayların içine çekmeye çalışıyorlar, farkında değil misiniz” dedi.