Seneye hedef Final Four

Basketbol Ligi play-off finalinde Ülker'i yenerek 10. şampiyonluğuna imza atan ve Türk basketbolunun en çok şampiyon olan takımı unvanını büyük farkla koruyan Efes Pilsen, dün Doğan Medya Center'i ziyaret etti.

İSTANBUL - Basketbol Ligi play-off finalinde Ülker'i yenerek 10. şampiyonluğuna imza atan ve Türk basketbolunun en çok şampiyon olan takımı unvanını büyük farkla koruyan Efes Pilsen, dün Doğan Medya Center'i ziyaret etti. Antrenör Oktay Mahmuti, özellikle son maçtaki iyi savunmayla rakiplerini yendiklerini belirterek, "Final serisi öncesinde şampiyon olacağımızı söylemiştim. Sakat oyuncular ve bazı hatalardan dolayı Ülker'e iki maç verdik. Ancak inancımızı hiçbir zaman yitirmedik ve mutlu sona ulaştık" diye konuştu. Mahmuti, sezon boyunca iyi bir performans sergileyen oyuncularına da teşekkür ederken "Efes Pilsen büyük bir kulüp. Bu nedenle hedefleri asla bitmez. Gelecek sezon Eurolig'de Final Four oynamak istiyoruz" sözleriyle gelecek için umut verdi.
Lacivert-Beyazlı bazı oyuncuların şampiyonluk için görüşleri şöyle: Alper Yılmaz: "Peşpeşe ikinci zaferi yaşamak çok güzel." Ömer Onan: "Çekişmeli bir seri sonunda kazanan taraf olduğumuz için çok mutluyuz." Kaya Peker: "Yoğun ve zorlu bir sezondu. Ama sonuçta emeğimize değdi." Granger: "Efes'te ilk şampiyonluğum. Bazen çok sıkıntılı maçlar oynadık. Ama bu kupa tüm sıkıntılarımızı giderdi." (Spor Servisi)