'Seni tanımıyorum neden güveneyim'

'Seni tanımıyorum neden güveneyim'
'Seni tanımıyorum neden güveneyim'
Galatasaray yöneticisi Ebru Köksal, "Yıldırım Demirören bana güvenmediklerini bizzat söyledi" dedi. TFF Başkanı da Köksal'ın söylediklerini doğruladı.

Hürriyet Gazetesi'nden İsmail Er'in haberine göre; Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Köksal, Uluslararası Futbol Arena Konferansı’ndaki panel sonrası Hint asıllı ünlü gazeteci Mihir Bose’ye verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'ın yıldızı da o listede


FIFA Başkanı Sepp Blatter ve Juventus Kulübü Başkanı Agnelli gibi Avrupa futbolunun önde gelen kulüplerinin temsilcilerinin de bulunduğu 28 Ekim’deki konferastaki tek kadın katılımcı olan Ebru Köksal, TFF’den iyi bir şekilde ayrılmadığını ifade etti.

TFF BAŞKANI TEYİT ETTİ

"Galatasaray öncesi TFF’de görev yapıyordum. Mehmet Ali Aydınlar, ben geldikten 3 ay sonra istifa etti. O ayrıldıktan sonra bir süre daha görevde kaldım, fakat liderliğine inanmadığım kişilerle çalışmak istemedim. Federasyondan çok iyi bir şekilde ayrılmadım ve bu benim kariyerim açısından bir darbe oldu. Başkan Demirören bana güvenmediklerini söyledi."

MANCINI’DEN ÖNCE 3 ADAY

Telefonla ulaştığımız Yıldırım Demirören, Köksal’ın söylediklerini doğrularken, "Evet, aramızda böyle bir diyalog yaşandı. Kendisine, ‘Seni tanımıyorum, sana nasıl güveneyim’ dedim. Ebru Köksal’la bütün konuşmamız bu kadar" dedi.

Gıda getirene Galatasaray bileti hediye


Köksal ise röportajında TFF dönemi dışında G.Saray’da yaşadıkları, Mancini’nin göreve gelmesi hakkında ise şöyle konuştu:
Mancini’den önce 3 aday düşündük. Advocaat, bir kaç kişinin istediği Lippi. Ve tabii ki Galatasaray taraftarının sevgilisi Hagi. Onunla daha önce de çalışıldı ve fazla başarılı olamadı. Türkiye ’de futbolun gidişatından mutsuzum. G.Saray bazı şeyleri değiştirmeye çalışıyor."

FENERBAHÇE MEKTUP YÜZÜNDEN SUÇLAMIŞTI

Fenerbahçe Kulübü yöneticileri, 3 Temmuz sürecinde TFF Genel Sekreteri olan Ebru Köksal’ı, UEFA’ya bir mektup göndererek, kulüplere uygulanacak olası yaptırımları bildirdiği için suçlamıştı. UEFA Genel Sekreteri İnfantino’nun karşı yazısının belgesini de basına sunarak yargılama sürerken dönemin TFF’si tarafından suçlu ilan edildiklerini savunmuştu. Galatasaray Kulübü de Fenerbahçe’nin, açıklamaları karşısında sessiz kalmamış resmi sitesinden sert tepki göstermişti.

Drogba'dan sert çıkış; Sesiniz çıkmıyordu!