Şenol Can'ın penaltı isyanı

Şenol Can'ın penaltı isyanı
Şenol Can'ın penaltı isyanı
Gaziantepsporlu futbolcu Şenol Can, kolay verilen penaltı kararıyla Fenerbahçe'ye 1-0 yenildikleri söyledi.

İSTANBUL - Şenol Can, maçtan sonra yaptığı açıklamada, penaltının çok kolay gösterildiğini belirterek, "Zaten altıncı hakem 2-3 saniye sonra verdi. Aynı pozisyonda Fenerbahçe ceza alanında düşsek bize öyle penaltı verirler miydi? Fenerbahçe'nin böyle şeylere ihtiyacı yok" dedi.

Penaltı pozisyonunda Gökhan Gönül'e hafifçe dokunduğunu anlatan Şenol Can, "Ben müdahaleyi yaptım çok hafif dokundum, Gökhan da kendini 3 saniye sonra yere bıraktı. Elimle hafifçe değdim o zaten 3 saniye sonra kendini yere bıraktı. Çok kolay bir penaltı kararı çıktı. Sergilediğimiz mücadeleye, emeğe yazık oldu" diye konuştu.

Şenol, Fenerbahçe'den daha iyi oynadıklarını savunarak, "Maçta 1 veya 3 puan almamız lazımdı. Biz Anadolu takımıyız, belli ölçülerde mücadele ediyoruz. Hakemler büyük takımlara destek verdiği sürece, Türk futbolu bir yerlere gelemiyor" ifadelerini kullandı.

Bir soru üzerine Emmanuel Emenike'nin kendi taraftarlarıyla yaşadığı olayın Gaziantepspor için avantaj olduğunu dile getiren Şenol, "Biz daha cesaretlendik. Ondan sonra bir kaç tane net pozisyon yakaladık fakat atamadık" diyerek sözlerini tamamladı. (AA)