Şenol Güneş: Düşündüğüm oyunu göremedim

Şenol Güneş: Düşündüğüm oyunu göremedim
Şenol Güneş: Düşündüğüm oyunu göremedim
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2-0 mağlup oldukları Sturm Graz karşısında istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını söyledi.

GRAZ - Hazırlık maçının ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Şenol Güneş , sezonun ilk karşılaşmasına çıktıklarını hatırlatarak, "Top kayıpları fazla oldu. Defansif ve ofansif düşüncelerimizin az olduğu bir maçtı" dedi.

Sturm Graz'ın son hazırlık maçını yaptığını ve daha hazır bir görüntüsü olduğuna dikkati çeken tecrübeli teknik adam, "Bizim için ölçü olmayacak maçtı. Savunmada düşündüğümüz birçok şeyi yapma şansı bulamadık. Sahaya istediğimiz oyunu yansıtamadık. İlk karşılaşma olması nedeniyle bütün oyunculara şans vermem nedeniyle düşündüğüm oyunu göremedim. Hem bireysel hem takım olarak olumsuz bir futbol vardı. Eksikleri görülen bir maçtı. Hazırlık maçının artısı bu oldu" diye konuştu.

Hazırlık maçları da olmak üzere antrenmanlarla sezon çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan Şenol Güneş, "Şartlar ne olursa olsun top kayıpları fazla oldu. Yorgunluğun da etkisi vardı. Bunları aşacak bir oyun yapısı kuracağız. Başlangıç olarak bu zorluklarımız olacak. Hatalarımız da olacak. Bunları görerek ve değiştirerek daha iyi takım olacağız. Oyun olarak olumsuzluk beni üzmüştü. Bunları gidermek zorundayız" ifadelerini kullandı.

Quaresma ve Rhodolfo'nun takıma katılacak olmasının hatırlatılması üzerine Güneş, "Eldekileri görüyoruz. Geldiklerinde onları göreceğiz. İyi takım olacağız. Var olan değerleri daha iyi ortaya çıkaracağız. Kimin olduğundan çok ne yaptığımıza odaklanacağız. Oyuncuların beceresi, takım oyununa daha fazla katkı verebilir" şeklinde görüş belirtti. (AA)