Şenol Güneş: Gurur verici

Şenol Güneş: Gurur verici
Şenol Güneş: Gurur verici
Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, 4-1 kazandıkları İstanbul Başakşehir maçına ilişkin, "Bu sıcakta nefes almakta zorlanan oyuncularımın tempoyu artırıp skoru 0-1'den 4-1'e taşımaları olumlu, gurur verici. Tebrik ediyorum" dedi.

BURSA - Şenol Güneş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, ligin en az yenilen ve en az gol yiyen, olumlu futbol oynayan takımı karşısında iyi mücadele sergilediklerini söyledi. Maça iyi başladıklarını ve net gol pozisyonu bulduklarını ifade eden Güneş, buna karşın 1-0 yenik duruma düştükten sonra İstanbul temsilcisinin oyuna ortak olduğunu belirtti.

Şenol Güneş, ikinci yarıda uyguladıkları baskının olumlu sonuçlar verdiğine dikkati çekerek, "Sahip olduğumuz topları daha iyi kullandık, pozisyonları iyi kullandık. Skor da bizim düşündüğümüzden fazla oldu. Bu sıcakta nefes almakta zorlanan oyuncularımın tempoyu artırıp skoru 0-1'den 4-1'e taşımaları olumlu, gurur verici. Tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonraki maçlarda da aynı sonucu alırız" diye konuştu.

Bir gazeteci Güneş'e, "Volkan Şen ilk yarıda hakemle ikili diyaloğa girdi ve sarı kart gördü. Neler yaşandığını anlatabilir misiniz?" sorusunu yöneltti. Volkan Şen'in yetenekli, deneyimli ve iyi niyetli bir oyuncu olduğunu dile getiren Güneş, "Hakem ne yaparsa yapsın sinirlenip karşılık vermek doğru değil. Maçta 10 kişi kalabilirdik. Biz ne haksızlıklar gördük, ne maçlar kaybettik ama futbol oynamaya devam ettik" ifadelerini kullandı.

HOLMEN, FENERBAHÇE MAÇINDA YOK

Şenol Güneş, "Bursaspor'un Fenerbahçe'den transfer ettiği Holmen, iki takım arasındaki protokol gereği lig maçında oynamamıştı. Bu protokol kupada da geçerli mi?" sorusunu ise şöyle yanıtladı:
"Bunlar etik değil. Düşünün, şampiyonluğa oynuyorsunuz ama bu yarıştaki rakibinize karşı istediğiniz oyuncuyu sahaya süremiyorsunuz. Bu, şaibeyi getirir. Belki bu durumu seneye düzeltirler. Ayrıca bir konu daha var. Rakip takım oyuncuları kırmızı karttan bir maç ceza alıyor, bizim oyuncumuza iki sarı karttan iki maç ceza veriliyor. Bu büyük haksızlık. Bunun düzeltilmesi lazım. Holmen'i, başkanımızın verdiği söz nedeniyle Fenerbahçe maçında oynatmayacağız."

Müsabakanın sıcak havada oynandığını anlatan Güneş, bu saatlere maç konulmaması gerektiğini kaydetti. Güneş, "Niye bu saatte oynatıyorsun? Demek ki kararları başkaları alıyor. Ben uyacağım ama bunlar yanlış işler, şüphe, şaibe uyandıran işler. Şimdi biraz eziyorlar bizi ama Bursaspor olarak ligde varız, ne olursa olsun devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

İSTANBUL BAŞAKŞEHİR CEPHESİ

İstanbul Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı da önemli bir takıma karşı maç kaybettiklerini belirtti. Maçın ilk yarısında oyunun tam hakimi olduklarını, bir gol bulduklarını ve net gollük iki pozisyon yakaladıklarını ifade eden Avcı, ikinci yarıda da basit goller yediklerini vurguladı.

Avcı, Bursaspor'un ikinci yarıda uzun paslarla geleceğini tahmin ettiklerini dile getirerek, şöyle konuştu:
"İkinci yarıda çalışmamıza rağmen goller tamamen düşündüğümüz gibi geldi. Skor 1-1 iken iki net pozisyondan yararlanamadık. Bu pozisyonlar gol olsa oyunun seyri değişebilirdi. Bursaspor ile puanlarımız eşitlendi. Tek üzüldüğüm konu, son 15 dakikada oyun disiplininden kopmamız." (AA)