Şenol Güneş: Hakem süperdi

Şenol Güneş: Hakem süperdi
Şenol Güneş: Hakem süperdi
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final rövanşında 1­-0 yenildikleri Torku Konyaspor'u tebrik etti. Güneş hakeminde de ilk maçtaki hakeme göre 'süper' olduğunu söyledi.

RADİKAL - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Türkiye Kupası'nda Konyaspor'a elendikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, az sayıda gol pozisyonu bulduklarını, Torku Konyaspor'un ise ilk maçtaki skor avantajını kullanarak, iyi savunma yaptığını ifade etti.
Oyuncularının, turu atlamak için istekli olduklarını vurgulayan Güneş, şunları kaydetti:

"Rakibin oyun şekline göre de hamleler yaptık. Kanatlardan gelen ortaların isabetli olmaması sonucu çok fazla pozisyon bulamadık. Torku Konyaspor, maçın sonlarına doğru attığı golle maçı 1­0 kazandı. Kaybettiğimiz için üzgünüz. Kazandığı için rakibimizi tebrik ediyoruz. Saha ve seyirci avantajını iyi kullandı."

Torku Konyaspor 1-0 Beşiktaş

­
' YAŞAR KEMAL UĞURLU SÜPER HAKEMDİ'

Hakem Yaşar Kemal Uğurlu'nun performansıyla ilgili soruya Güneş, "Torku Konyaspor ile oynadığımız ilk maçın hakemi Tolga Özkalfa'ya göre Yaşar Kemal Uğurlu süper hakemdi. Genelde oynatmaya çalıştı. Sadece çok faul oldu ve onlara izin verdi. Biraz daha dikkat edebilirdi ama genelde kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum" cevabını verdi.

'FİZİKSEL SIKINTIMIZ YOKTU'

Güneş, takımın arka arkaya oynadığı maçlardan sonra yorgun olduğunun hatırlatılması üzerine, şunları kaydetti: "Fizik olarak bir sıkıntımız yoktu. Gayet dirençli bir maç oldu. Mental olarak da kazanma isteği vardı ama savunmadan topu oyuna sokarken biraz yavaş kaldık. Çabuk çıkmamız gereken topları etkili kullanamadık. Kanatlardan gelişen ataklar da isabetli olmadı. Sadece etkinlik ve beceri olarak biraz sıkıntımız vardı."