Şenol Güneş: O anda korktum!

Şenol Güneş: O anda korktum!
Şenol Güneş: O anda korktum!
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Quaresma'nın oyundan çıkmak istememesini normal karşılıyorum ama takımdan ayrı düşünmesini doğru bulmuyorum. Seyirciye karşı onu korurum ama seyirciyle beraber gelirse kimse onu koruyamaz" dedi.

İSTANBUL - Torku Konyaspor'u 4-0 yendikleri karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Şenol Güneş, sezona iyi başladıklarını belirterek, "Yılın ve ilk yarının son maçında da iyi oynadık ve devreyi iyi bir sonuçla kapattık. Kazanmayı daha çok hak eden takımdık. Keyifli oynamaya çalıştık. Bu konuda mutluyuz" dedi.

Rakiplerinin son haftalarda yükselen bir grafiğinin olduğunu hatırlatan tecrübeli teknik adam, "Oyun anlayışları oturmuştu. Alanı daraltarak oynayan, rakibe baskı yapan bir Torku Konyaspor vardı. Zor bir maçtı. Bunu bekliyorduk. İlk yarıda bizi oldukça zorladılar. İkinci yarıda daha akıllı ve sabırlı oynadık. Biraz daha akıcı ve hızlı tempoda oynayınca, oyuncularımızın da becerileri ön plana çıkınca, sonuç rahat oldu" şeklinde konuştu.

Güneş, sezon başından bu yana iyi oynayan bütün oyuncularını kutlarken, teknik ekibine, yönetime ve siyah-beyazlı taraftarlara teşekkür ederek, "Zannediyorum ki Türkiye'de en iyi futbol oynayan ve renk getiren takım olarak öne çıktık. Ancak 10 puan da kaybettik. Daha fazla puan alabilirdik. 4-0'dan sonra iki tane kart gördük. Onlar bana göre saçma. Büyük oyuncu ve takımların daha az hata yapması gerekiyor. Onun dışında gayet iyiydi. Mutluyuz. Gelecek yılın çok daha güzel olmasını istiyorum" ifadelerini kullandı.

KALECİ TRANSFERİ

Ara transfer döneminde kaleci transfer etmeyi düşünüp düşünmedikleriyle ilgili bir soruya Şenol Güneş, şöyle cevap verdi:
"Şu anda iki tane kalecimiz var. Tolga ve Günay'dan memnunuz ama aşırı eleştiriler var. Doğrudur, hatalı maçları var ama hata yapmayan bir kaleci varsa hemen alalım. İki tane kaleciyle bu yarışta sıkıntı çekebiliriz. Kadro olarak da sayısal bir eksikliğimiz var. Performans, kart ve sakatlık olarak büyük sıkıntılar yaşamadığımız için fazlalık gibi görünüyor. İki kaleciyle devam etmesi mümkün değil. Zaten bir kaleci alınması gerektiğini açıklamıştım."

"Her hata yapan kaleciyi atarsak bize kaleci yetmez" diyen siyah-beyazlı teknik adam, "O kadar paramız da yok. Kaleci olsam ben de etkilenirim. Her maçtan önce aynı şeyler yazılıp çiziliyor. Stoperle ilgili düşüncemi de söyledim. O bölgede sayısal fazlalığımız olmasına rağmen farklı bir oyuncu istediğimi dile getirdim. Onun dışında bir talebim olmadı. Hata yapan oyuncuya ben de kızıyorum ama hayat devam ediyor. Yeni bir oyuncu mu bulacağız?" değerlendirmesinde bulundu.

"GÖKHAN TÖRE'YLE SOUNUM YOK"

Şenol Güneş, Torku Konyaspor karşısında sahaya ilk 11'de çıkan Gökhan Töre'ye, sahiplenme duygusuyla mı şans verip vermediğiyle ilgili soru üzerine, şunları kaydetti:
"Gökhan Töre'yle ilgili bir sorunum yok. Öğretmenin öğrencisiyle, babanın çocuğuyla sorunu olabilir mi? Mümkün değil. Gökhan bizim için önemli bir oyuncu. Futbolcularımın hepsi önemli. Oyuncular yarışacaklar. Quaresma da bugün kötü değildi. İyi oynadı. İlk yarıda etkili ortaları vardı ama değişiklik yapabilirim."

"QUARESMA'NIN DUYGUSAL BİR TEPKİSİ VARDI"

Torku Konyaspor maçında oyundan alınırken, karardan hoşnutsuz olduğu gözlenen ve yedek kulübesinde sinirli hareketleriyle dikkati çeken Portekizli futbolcu Ricardo Quaresma'yla ilgili Güneş, "Quaresma'nın duygusal bir tepkisi vardı. Çıkan oyuncunun takımın bir parçası olduğunu bilmesi gerekiyor" şeklinde görüşlerini aktardı.

Güneş, futbolcularının hiçbirisiyle sorunun bulunmadığını ifade ederek, şöyle devam etti:
"Maalesef Quaresma bunu daha önce de yapıyordu. İyi çalışıyor, oldukça mesafe aldı ama o anda korktum. İkinci sarı kartı görebilirdi. Yaptığı sarı kartlık faule hiç gerek yok. Çıkmak istememesini gayet normal karşılıyorum ama takımdan ayrı düşünmesini doğru bulmuyorum. Seyirciye karşı onu korurum ama seyirciyle beraber gelirse kimse onu koruyamaz. Bu bir karardır ve herkes saygı duyacak. Gökhan da iyiydi. Gol attı, dışarı aldım. Oynayabilirdi de. Sosa'yı aldım, kötü mü oynadı? Oyuncularımız zaman zaman hata yapabilirler. Hatalarını bazen konuşarak, bazen ceza vererek, bazen uzak tutarak, dersler vererek değiştireceğiz."

"STOPERDE FAZLALIK GÖRÜNÜYOR"

Takımdan ayrılacak futbolcuların bulunup bulunmadığı sorusuna Güneş, şu cevabı verdi:
"Eğer futbolcu transfer edecek olursak mevki olarak stoperde fazlalık görünüyor. Defansta 3 tane birbirine benzeyen oyuncu var. Bir tane farklı oyuncu alırsak, gidebileceği kulüp varsa bir oyuncuyu gönderebiliriz. Sol bek tarafında da olabilir. Kim gider, kim kalır bilmiyorum. Onun dışında çok değişiklik düşünmüyorum."

Şenol Güneş, ikinci yarının ilk üç iç saha maçını Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda oynayacak olmalarının hatırlatılması üzerine ise "Mazeretleri anlatarak bu yarışa girmek istemiyoruz. Futbol oynayacak olursanız her yerde oynarsınız" ifadelerini kullandı. (AA)